Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Модератори: WAWA, guegue, hanter39, skedrov

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 18 березня 2015 13:04

Щодо правил то закинь сюди правила по яких працюють роси і будемо по пунктах розберати ..
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 18 березня 2015 13:57

http://gon-aine.ucoz.net/load/pravila_ispytanij/1-1-0-1
Читайте, думайте, аналізуйте. Обовязково тре ставити верхню допустиму межу по тривалості гону!
Свої правила виложу ввечері чи завтра.
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 18 березня 2015 14:32

Правила випробувань мисливських якостей гончаків

ПО ЗАЙЦЯМ (РУСАКУ ТА БІЛЯКУ), ЛИСИЦІ І ВОВКУ

1. Випробування (змагання) по зайцям (русаку та біляку) проводяться у лісових масивах площею не менше 300га у період з 15 вересня по:
- 01 квітня в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях та АР Крим.
- 15 квітня у всіх інших областях України.
Випробування (змагання) по лисиці і вовку проводяться у ті ж строки окрім січня місяця.
Випробування (змагання) по лисиці і вовку в очереті проводяться в масивах очерету не менше як 10га, при цьому одна із сторін масиву не повинна бути менше 200 метрів.
При випробуваннях в очереті експертна комісія повинна враховувати складність роботи гончаків в очереті, роблячи відповідні поправки для розцінки полаза та паратості.

2. До випробувань (змагань) допускаються гончаки, які працюють поодинці, а також смички, незалежно від приналежності собак, які входять до складу смичка, різним власникам. Смичком вважаються двоє однопорідних гончаків. До випробувань можуть бути допущені збірні пари гончаків, які складаються з собак різних порід (російські та російські рябі). Заміна складу смичків під час випробувань або змагань НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.

3. На випробуваннях (змаганнях) виявляються й оцінюються наступні мисливські якості гончаків: полаз (пошук), добутливість, майстерність, чуття, в'язкість, сила, музикальність та вірність віддачі голосу, звальність, рівність ніг, паратість, приїздка (слухняність).

4. Полаз - розшукування гончаком звіра до його підйому. При оцінці полазу враховуються його глибина, ширина, самостійність, наполегливість у розшуку, а також наскільки гончаки дотримуються ходи ведучого і характерних для перебування звіра місць.

5. Добутливість - вміння гончака швидко знаходити звіра з урахуванням часу між напуском і під’йомом. При оцінці добутливості враховується також характер місцевості, щільність звіра, час сезону і дня. У виняткових випадках і тільки з дозволу експертної комісії допускається постановка гончаків на слід шумового звіра, перебаченого членами експертної комісії. У такому випадку за добутливість ставиться мінімальний бал.

6. Майстерність - мала кількість перемовчок і зколів, швидкість виправлення їх, а також рівність гону і його тривалість. Граничний термін для виправлення зколу для одинаків - 20 хв, для смичків - 15 хв. ПРИМІТКА. Зколом називається втрата гончаком сліду звіра з наступною витратою часу на його розшук більше двох хвилин по зайцю-русаку та однієї хвилини по зайцю-біляку, лисиці та вовку.

7. Чуття - здатність гончака за допомогою нюху знаходити і гнати звіра.

8. В'язкість - наполегливість переслідування гончаком гонного звіра і виправлення зколів.

9. Голос - розцінюється окремо по силі, музикальності і вірності віддачі. Сила голосу визначається його звучністю та чутністю. Музикальність голосу визначається його фігурністю. По фігурності голоси гончаків бувають однотонні, такі що двояться, із гнуссю, із заливом, із заревом. Вірність віддачі голосу- віддача голосу гончаком тільки по сліду гонного звіра (враховується вірність віддачі голосу і до підйому звіра та при роботі на зколі).

10. Звальність смичків - швидкість, з якою собаки підвалюють один до одного. Граничний час на звальність - 5 хвилин.
ПРИМІТКА. Якщо гончаки одночасно погнали по двох звірах і гін продовжується більш як 5 хвилин, смичок вважається таким, що розірвався і така робота не оцінюється.

11. Рівність ніг - кучність гончаків на гону у смичку.

12. Паратість - швидкість гончаків при переслідуванні гонного звіра.

13. Приїздка (слухняність) – поведінка на повідці, швидкість підходу на сигнал ведучого і чітке виконання його команд. Вихід на підзив перевіряється в той час, коли гончаки не женуть.

14. На випробуваннях (змаганнях) робота гончаків оцінюється по шкалі максимальних балів, наведених у таблиці 1.

Таблиця 1
Вищий бал оцінки
Робоча
одиниця Полаз Добутливість Майстер
ність Чуття В’язкість Голос Звальність Рівність ніг Паратість Приїздка (слухняні
сть) Загальний
бал
Сила
Музикаль-
ність
Вірність
віддачі

Одинаки
10 5 25 10 15 10 5 5 — — 10 5 100
Смички 5 5 25 — 15 10 5 5 5 5 10 10 100

15. Для виявлення мисливських якостей як у цілому, так і по окремих елементах роботи гончакам, на випробуваннях (змаганнях) надається одна робота. У випадку перешкод (гін по кабану, лосю, оленю, козулі та ін.) експертна комісія має право у кінці випробувань або змагань надати додаткову роботу.
Коли перевірені всі елементи роботи випробовуваної одиниці, експертна комісія дає оцінку по результатах однієї роботи. Короткий гін до 3 хвилин, по неперебаченому експертною комісією звіру, відноситься за рахунок часу полаза.

16. На підйом звіра встановлюється наступний граничний час при кожній роботі: одинакам – 1 (одна) година, смичкам - 50 хвилин. У випадку, якщо гончаки не підняли звіра, експертна комісія припиняє подальші випробування.
Але на випробуваннях, при наявності часу, експертна комісія може надати випробовуваній одиниці, яка не підняла звіра, ще одну роботу після всіх учасників. На змаганнях друга робота у цьому випадку не надається.

17. Після підйому звіра випробовуваній одиниці на роботу надається 60 хвилин. На випробуваннях експертна комісія вправі прийняти рішення про збільшення часу випробувань і понад встановлений правилами час для виявлення повної оцінки мисливських якостей випробовуваної одиниці, але не більше як 20 хвилин. В цьому випадку експерт не має права самостійно припинити роботу собаки до закінчення додаткового часу. На змаганнях збільшення часу випробувань не допускається.

18. Для присудження диплому по зайцям (русаку та біляку) гончаки повинні проробити на гону, по перебаченому експертами звіру не менше як:
на диплом I ступеня - 60 хвилин;
на диплом II ступеня - 50 хвилин;
на диплом III ступеня - 40 хвилин;
При роботі по лисиці та вовку цей час складає 1 (одну) годину.
ПРИМІТКА. Час останнього зколу, що залишився невиправленим, у роботу на гону не включається.
19. При переході гончаків із гонного зайця на іншого зайця, або лисицю чи вовка робота зараховується з моменту перебачення підмінного звіра. При переході з лисиці чи вовка на зайця робота не зараховується.
ПРИМІТКА. За підміну гончаком гонного зайця іншим зайцем, лисиці лисицею, вовка вовком - знижуються бали за в'язкість. За кожну підміну на 3 бали. За три підміни звіра гончак знімається з випробувань.

20. Випробування (змагання) не проводяться: при глибині снігу більше як 20см; при ожеледі і наявності сніжно-крижаної кірки; при температурі нижче -10°С; при температурі вище +20°С; при затяжному дощі і сильному снігопаді; при рвучкому і сильному вітрі; до настання повного світанку і після настання сутінок.

21. Дипломи за мисливські якості гончакам присуджуються при одержанні ними мінімальних балів, зазначених у таблиці 2.
Таблиця 2
Ступінь диплому I II III
Загальний бал( не менше) 80 70 60
Для одинаків
1. Майстерність 20 18 16
2. За силу та чутність голосу
- російським та російським рябим гончакам 7 6 5
- гончакам Прибалтійських держав та біглям 6 6 5
3. За вірність віддачі голосу 4 4 3
4. За приїздку (слухняність) 3 3 3
Для смичків
1. Майстерність 20 18 16
2. За силу та чутність голосу
- російським та російським рябим гончакам 7 6 5
- гончакам Прибалтійських держав та біглям 6 6 5
3. За вірність віддачі голосу 4 4 3
4. За звалювання 4 3 3
5. За рівність ніг 4 4 3
6. За приїздку (слухняність) 6 6 6

22. Максимально допустимий час зколів (у хвилинах) для присудження дипломів наведений у таблиці 3.
Таблиця 3
Показники Тривалість роботи на гону, хв.
60 50 40
Робота по зайцю-русаку Час зколів
на диплом I ступеня 15 (25%) — —
на диплом II ступеня 21(35%) 17 (35%) —
на диплом III ступеня 27 (45%) 22 (45%) 18(45%)
Робота по зайцю-біляку
на диплом I ступеня 15(25%)
на диплом II ступеня 20(33%) 13(26%)
на диплом III ступеня 24(40%) 17(34%) 10(25%)
Робота по лисиці та вовку
на диплом I ступеня 5
на диплом II ступеня 10
на диплом III ступеня 15

ПРИМІТКА. При збільшенні часу випробування оцінка майстерності при роботі по зайцю-русаку проводиться з урахуванням процентного відношення загальної суми часу зколів до тривалості роботи: при роботі на диплом I ступеня -25%, на диплом II ступеня -35%, на диплом III ступеня - 45%. По зайцю – біляку 25%, 33% та 40% відповідно.
При роботі по лисиці, шакалу та вовку: на диплом I ступеня – 8%; на диплом II ступеня – 16%; на диплом III ступеня – 25%.

23. При оцінці мисливських якостей гончаків експертна комісія повинна враховувати умови, що впливають на результати їхньої роботи, характер місцевості, насиченість місця випробування звіром, стан тропи і погоди, а також час випробування (року і доби) і т.п.

24. По закінченні випробувань (змагань) випробовуваної одиниці голова експертної комісії, порадившись з членами експертної комісії по окремих елементах роботи, на місці виводить остаточну оцінку, яку повідомляє ведучому.

25. Гончаки знімаються з випробувань:
а) якщо вони виявляються скотинниками (нападають на свійських тварин);
б) якщо виявлять себе "пустобрехами" (часта віддача голосу без просування, або мотання по угіддях з голосом протягом 5 хв);
в) якщо женуть звіра мовчки упродовж 5 хвилин;
г) якщо гончаки в смичку не звалюються більш як 5хв. із моменту як один з них віддав голос;
д) якщо гончаки не покажуть полаза протягом 10хв. після напуску;
є) у випадку, коли ведучий знаходиться у нетверезому стані.

26. Добір протягом 10 хвилин, що не закінчився під’йомом звіра, вважається пороком і робоча одиниця знімається з випробувань.

27. При випробуваннях (змаганнях) гончаків допускається тільки один ведучий.

28. До підйому звіра ведучому дозволяється вести гончаків самостійно. При цьому йому не забороняється порскати та виконувати інші дії, які допомагають підняти звіра.
Після підйому звіра ведучий повинен іти разом з одним із членів експертної комісії і не втручатися в роботу гончаків. Якщо ведучий порушує це правило, то випробовувана одиниця знімається з випробувань.

29. Для запобігання перешкодам у роботі гончаків вільне пересування по угіддях, де проводяться випробування, а також голосні розмови і переклики присутніх на випробуваннях осіб, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЮТЬСЯ. За порушення цього правила учасник може бути знятий з випробувань.

30. Оцінка роботи гончаків на випробуваннях проводиться в тому випадку, якщо один чи кілька членів експертної комісії перебачать гонного звіра. Комісія забов'язана оцінити роботу при її тривалості без урахування зколів не менше як 20 хвилин при роботі по зайцю та 40 хвилин по лисиці та вовку.












31. При випробуваннях гончаків застосовується така орієнтовна шкала оцінок (табл. 4).

Таблиця 4
Вимоги для одержання вищого бала Вищий бал Недоліки, що знижують оцінку Орієн
товний бал
1 2 3 4
1. Полаз (пошук)
а) для одинаків (для смичків)
Вищим балом оцінюється самостійний пошук галопом, іноді риссю; широкий і глибокий (300 – 400 метрів) у контакті з ведучим.
При роботі у очереті оцінюється правильність пошуку, його ширина та глибина незалежно від алюра.

10 (5) Випробовувана одиниця у полазі працює за всіма показниками на вищу оцінку, але не галопом, а бистрою риссю.
Те ж саме, але пошук риссю. В очереті уникає місць з густими заростями старого(торішнього) очерету
Полаз середній по ширині і глибині (200-300м) та швидкості, в контакті з ведучим
Полаз риссю, неширокий і неглибокий (у межах 100 м). В очереті уникає місць залитих водою
Те ж саме, але випробовувана одиниця зайво затримується на жирах, веде пошук у поганому контакті з ведучим, іноді виходить з очерету
Те ж саме, але полаз більше рисцою, з переходом, іноді, на крок
Полаз короткий (до 50м), більше кроком чи навпаки, занадто широкий і глибокий з відходом випробовуваної одиниці за межі чутності, некерований. З частими виходами з очерету
Полаз безсистемний з безглуздим мотанням по угіддях
Якщо випробовувана одиниця не іде в полаз більш як 10 хвилин, то вона знімається з випробувань.
9


8(4)

7

6(3)


5



4(2)

3




2-1(1)
2. Добутливість
Випробовувана одиниця добуває звіра:
а) для одинаків - до 30 хв.
б) для смичків до 20хв.
Або випробовувана одиниця прийняла слід зайця, перебаченого більше як за 15хв. до її напуску і, добравши звіра, погнала його, то за добутливість дається повний бал
5 Те ж саме, але: одинаки - протягом 40 хв; смички - 30 хв.;
Одинаки - 50 хв.; смички - 40 хв.;
Одинаки - 60 хв.; смички - 50 хв.;
При наданні другої роботи на випробуваннях або постановці на шумового звіра
4
3
2
1
3.Майстерність
Вищим балом оцінюється упевнений гін без зколів, з рідкими і короткими перемовчками протягом 60 хвилин

25 По зайцю-русаку:
За гін з короткими і рідкими перемовчками протягом 60хв, із сумою зколів не більш як 3хв.
Те ж саме, але сума зколів від 3 до 6хв.
Те ж, саме але сума зколів від 6 до 9хв.
Те ж, саме але сума зколів від 9 до 12хв.
Те ж, саме але сума зколів від 12 до 15хв.

За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 18хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 21хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 17хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 24хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 21хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 27хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 22хв., чи протягом 40хв. із сумою зколів до 18хв.
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більше як 30хв., чи протягом 50хв. при сумі зколів не більше як 25хв.
За чистий гін протягом 29-25хв. із 60-хвилинної роботи на гону, або 24-22хв. із 50-хвилинної роботи на гону
За чистий гін протягом 20хв.

По зайцю-біляку
За гін з короткими і рідкими перемовчками протягом 60хв, із сумою зколів не більш як 3хв.
Те ж саме, але сума зколів від 3 до 6хв.
Те ж, саме але сума зколів від 6 до 9хв.
Те ж, саме але сума зколів від 9 до 12хв.
Те ж, саме але сума зколів від 12 до 15хв.

За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 18хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 20хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 13хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 22хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 15хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 24хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 17хв., чи протягом 40хв. із сумою зколів до 10хв.
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більше як 26хв., чи протягом 50хв. при сумі зколів не більш як 20хв., чи протягом 40хв. при сумі зколів не більш як 15хв.,
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більше як 30хв., чи протягом 50хв. при сумі зколів не більш як 25хв., чи протягом 40хв. при сумі зколів не більш як 15хв.,
За чистий гін протягом 20хв.

По лисиці та вовку:
За упевнений гін з короткими і рідкими перемовчками протягом 60хв, із сумою зколів не більш як 2хв.
Те ж саме, але сума зколів від 2 до 3хв.
Те ж, саме але сума зколів від 3 до 4хв.
Те ж, саме але сума зколів від 4 до 5хв.
Те ж, саме але сума зколів 5хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів від 5 до 7хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів від 7 до 10хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів від 10 до 12хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів від 12 до 15хв.
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більш як 17хв.
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більш як 19хв.
За гін протягом 40 хвилин

24

23
22
21
20

19

18


17



16


14



12

10


24


23
22
21
20

19

18


17


16



14



12



10


24

23
22
21
20

19

18
17

16

14

12

10
4. Чуття
При оцінці майстерності в 25-23 балів чуття оцінюється в 10 балів
При оцінці майстерності в 22-20 балів чуття оцінюється в 9 балів
При оцінці майстерності в 19 балів чуття оцінюється в 8 балів
При оцінці майстерності в 18 балів чуття оцінюється в 7 балів
При оцінці майстерності в 16-17 балів чуття оцінюється в 6 балів
При оцінці майстерності в 14 балів чуття оцінюється в 5 балів
При оцінці майстерності в 12 балів чуття оцінюється в 4 бала
При оцінці майстерності в 10 балів чуття оцінюється в 2 бали
ПРИМІТКА. Зазначені бали за рішенням експертної комісії можуть бути змінені у бік збільшення з урахуванням прояву високого чуття в складних і важких умовах (стан погоди, тропи).
5. В'язкість
Вищий бал надається випробовуваній одиниці, яка була відкликана з гону за вказівкою експертної комісії

15 Одиниця працювала на гону 60хв. (50хв., 40хв.) і, хоча робота закінчилася невиправленим зколом, з зколу не пішла
Те ж саме, але йде зі зколу через 20хв.(смичок через 15хв.)
Те ж саме, але йде зі зколу через 15хв.(10хв.)
Те ж саме, але йде зі зколу через 10хв.(5хв.)
Те ж саме, але припиняє виправлення зколу через 5хв.(2хв.)
Те ж саме, але йде зі зколу через 2хв.(1хв.)
Загубивши слід звіра, не розшукує його, а йде шукати другого звіра
Загубивши слід звіра, не розшукує його, а йде до ведучого
Якщо випробовувана одиниця не більш як один раз йде зі зколу або полаза для перевірки наявності ведучого, але потім самостійно повертається до роботи, оцінка за в’язкість знижується на 1-2 бали (окрім гончаків віком до 1,5 року).
За підміну звіра (зайця зайцем, лисиці лисицею) в’язкість знижується на 3 бали за кожний випадок підміни;
При в’язкості оціненій менше ніж у 10 балів диплом випробовуваній одиниці не присуджується.

14
13

12
10

8
6

2-4

0


6. Голос
1. Сила та чутність
Дуже сильний, чутний та звучний з частою віддачею.

10 Те ж саме, але з не частою віддачею
Сильний, чутний та звучний з частою віддачею
Сильний, чутний та звучний з рідкою віддачею
Досить сильний та чутний з частою віддачею
Досить сильний та чутний з рідкою віддачею
Мало чутний, недостатньо звучний
Те ж саме, але глухий, хриплуватий
ПРИМІТКА. При оцінці голосу експерт повинен враховувати силу вітру, час року, характер лісонасаджень. 9
8

7

6
5
4
3-1
2. Музикальність (фігурність)
а) для одинаків
Фігурний, співучий, який часто змінюється по висоті (здається, що ганяють два гончаки), чи голос з добре вираженим (безперервним) зарьовом чи заливом.



5 Фігурний, співучий, але не часто міняється по висоті, чи з неяскраво вираженим зарьовом чи заливом
Двійний, співучий, зі слабко вираженим підголоском, або зарьов чи залив при підйомі звіра
Двійний, співучий, без підголоска
Породний, але однотонний

4

3

2
1
б) для смичків
Голоси гончаків фігурні, різні по тембру і висоті. Або у одного зарьов, а у другого залив.
5 Голоси гончаків фігурні, різні по тембру чи висоті
Голоси двійні, співучі, різні по тембру чи висоті, або зарьов чи залив при підйомі звіра
Голоси породні, однотонні, різні по тембру
Породні, однотонні, однакові по тембру
4

3
2
1
3. Вірність віддачі
Гончаки віддають голос тільки по сліду гонного звіра

5 Віддача голосу по сліду гонного звіра, іноді на проносах та зколі, але не більш як 30 сек.
Віддача голосу по сліду гонного звіра, на проносах, на зколі (до 1хв.), часта віддача голосу без просування (до 2хв.)
Віддача голосу "у п'яту" понад 1хв. чи часта віддача голосу без просування до 5хв.
Гончак не змовкає на зколі і виправляє його з голосом та гін “у п'яту” понад 2хв..
4


3

2

1
7. Звальність
Гончаки звалилися протягом 1хв.
При роботі в очереті за 2хв. 5 Те ж саме, але протягом 2 хв., а в очереті за 3хв.
Те ж саме, але протягом 3 хв., а в очереті за 4хв.
Те ж саме, але протягом 4 хв., а вочереті за 5хв.
Те ж саме, але протягом 5 хв. 4

3

2

1
8. Рівність ніг
Гончаки женуть кучно (“плече в плече”), міняючись місцями
5 Те ж саме, але не міняються місцями
Гончаки женуть розтягуючись не значно (до 3м.) один від одного. При цьому враження дружності гону по голосах не порушується.
Гончаки розтягуються значно - до 5 метрів, при цьому дружність гону порушується.
Гончаки розтягуються значно - до 10 метрів 4

3

2

1
9. Паратість
Гончаки переслідують звіра швидким галопом, виходячи за звіром не більш як через 1-1,5 хв. А при роботі в очереті через 2хв.
ПРИМІТКА. Паратість оцінюється не раніше, як через 20 хв. після початку гону

10 Те ж саме, але виходять за звіром від 1,5 до 2 хв., а при роботі в очереті через 2,5хв.
Те ж саме, але не швидким галопом, а при роботі в очереті виходять за звіром через 3хв.
Гін швидкою риссю та виходять за звіром при роботі в очереті через 3,5хв.
Гін риссю, та виходять за звіром при роботі в очереті через 4хв.
Гін рисцою, та виходять за звіром при роботі в очереті через 5хв.
Гін шагом 9

8 - 7

6

5 – 4

3

2-1
10. Приїздка (слухняність)
а) одинаки
Гончак іде за ведучим без шворки, стоїть перед напуском та швидко виходить на ріг чи виклик ведучого (через 5хв.), якщо він не на гону

5 Спокійно йде на шворці, стоїть у нашийнику і швидко виходить на ріг чи виклик ведучого (через 10хв.)
Несильно тягне на шворці та неохоче виходить на ріг, виклик ведучого (через 30хв.)
Дуже тягне на шворці і не виходить на ріг чи виклик протягом 40хв.
Не дає себе підловити ведучому після закінчення роботи

4

3


2
1
б) смички
Гончаки без змички йдуть за ведучим, розімкнуті стоять за наказом ведучого і швидко виходять на його виклик чи ріг (через 5хв.), якщо не женуть.

10 Те ж саме, але йдуть за ведучим на змичці і стоять розімкнуті. На виклик виходять через 10хв.
На шворці не тягнуть, але без змички не стоять і виходять на виклик ведучого через 20 хв.
На шворці тягнуть, стоять тільки зімкнуті і виходять на виклик ведучого через 30хв.
Гончаки сильно тягнуть на шворці, не стоять зімкнуті і довго не виходять на виклик ведучого (протягом 40хв.)
Гончаки сильно тягнуть на шворці, не реагують на команди ведучого і не дають себе підловити ведучому після закінчення роботи
8-9



7

6

4

2-1
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 18 березня 2015 14:36

Навіщо було засмічувати тему? Тре читати розцінку в таблицях - так нічого не зрозуміло ...я пойму, бо я їх знаю на память, а інші...
Активніше!
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 18 березня 2015 14:41

А Ти вважаєш ,що краще для того аби щось прочитати лізати по чужим сайтах???
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 18 березня 2015 14:53

Там в Вордовському форматі, все ясно...
Так, чекаю ваших пропозицій. Мінімальний час, максимальний...час на сколи допустимий...
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 18 березня 2015 15:00

18. Для присудження диплому по зайцям (русаку та біляку) гончаки повинні проробити на гону, по перебаченому експертами звіру не менше як:
на диплом I ступеня - 40хвилин;
на диплом II ступеня -30 хвилин;
на диплом III ступеня - 20 хвилин;
При роботі по лисиці та вовку цей час складає 40хвилин
ПРИМІТКА. Час останнього зколу, що залишився невиправленим, у роботу на гону не включається.

час на сколи нехай залишаться той самий


Кращеби було ,аби Ти виклав свою думку ....
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 18 березня 2015 15:33

Чесно кажучи ,яби зняв зайця з профільного і поставив в додаткового....Навіщо мучити сраку якщо нам всім і так відомо ,що карпатець добре тримає лиса і до 20хв тримає зайця ,є винятки що довше ,але в загальній картині бачимо .що так....Нечасто вдається за 20 хв переслідування і передбачити зайця ,експертам буде важко оцінювати...Нам треба реально дивитися на такі речі і некидати бісером перед іншими породами гончаків...Соловей на виставці в Іршаві сказав ...-Незабувайте ,що універсальність ,це символ опосередкованості...Тобто якщо роси і естонці мають фішку "в"язкість" то карпатці можуть похвалитися різносторонністю і компактністю на полюванні в сучасних реаліях...Я тепер зловив себе на думці ,що ми пішли відразу хибним шляхом...От доприкладу я попросив Романа викласти цю таблицю ,яку розробляли для заводських собак яких було виведено спеціально для пушнини..А тепер сиджу і думаю а чому її ,чому ми маємо "плясати" саме від неї????Нам треба писати нову таблицю,яка буде оцінювати роботу саме карпатців,але для цього нам потрібні фахівці ...Добре ,що є Рома ,але треба "мутанта "із декілька головами... :D
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 18 березня 2015 15:44

Бригадире, можу закинути таблицю і з правилами іспанськими чи французькими по випробуванню гончих (як одиночних, так і стай) по зайцю, кролику, лисиці, кабану, козі. Але толку, якщо я деяких пунктів розцінки сам не можу зрозуміти...нема кому пояснити чи т.п.
Тому "пляшемо" від правил для "росів"...вони, до речі, дуже не погані.
І нам, для укг, обовязково треба мити профіль! Ягд, теж універсал, але він обовязково має робити в норі. Дрт універсал, але обовязково має робити по птиці...
Гончак має обовязково робити з голосом по сліду! І гончак, єдина група порід, яка загубивши слід, шукає його продовження, саме свого сліду!
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 18 березня 2015 15:48

От і треба би подивитися ті інші таблиці і шкали оцінювання ,адже крім лиса і зайця ,нам треба вписати ,кабана ,може фазана....
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 18 березня 2015 15:58

Мішо, є зрозумілі для нас правила по кабану в природі чи на вольєрі. Теж кидати?
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 19 березня 2015 12:28

Просила виложити Іра сюди ось це (копія повідомлення з фейсбука)
"Бонітування
Основний - кабан вольєрний, хутро.
Додатковий - борсук, фазан.
Все інше універсальність.
Еліта - хутро, кабан ІІ одиночка.
Перший або хутро або 2 кабан(один з яких може бути в парі).
Другий - або кабан або борсук.
Вільного кабана прирівняти до хутра
Відносно роботи по хутру ти мою думку знаєш. Кабан - аналог лайки. Борсук також аналогічно."
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 24 березня 2015 14:00

Неспав цілу ніч ....все думав....

Ось цитата із одного видання яке ми всі переповідаємо при рекламуванні карпатців...-"- Говорять, що універсальних собак не буває, але УКГ саме є такою універсальною собакою. Це таке собі поєднання робочих якостей гончака, лайки і спанієля. "

взяв тут - http://hunt-fish.com.ua/article.htm?ide ... 98c0b9e351

От дивіться ,що виходить....

Гончак-лис,заєць
лайка-кабан
а
спанієль-?????

Декілька раз дивився полювання по тв ,яке проходить чи на миколаївщині,полтавщині ,одещині і т.д. котлом...Група людей рухається в бік іншої групи і витоптують зайців із ріллі...От дивився я на все те розумію ,що ну непотрібен там гончак ,навіть якщо то карпатець,...
Вчора телефонує мені один пан,представився ,каже що він з Миколаєва і номер тел. дав Вава....Питає чи немаю цуциків ,бо він має молодого вижлеця і хотів би йому в пару вижловку,бо дуже йому сподобалаця ця порода...Розговорилися ,прошу аби розповів про свого карпатця...каже що почав працювати в 4 місяці по фазану,зараз на тому схиблений...Працює і по лисові і зайцеві,правда в них полювання відбувається в очереті...Кабана немають .тільки якщо десь заброде в їх угіддя..Але в основному полює фазана...От тепер уявіть картину...-бачить колега того пана ,що які здібності проявляє карпатець по фазану і захоче і собі такого собаку..От підходить він йому для даного полювання...Кабана в них нема ,лиса він нелюбить полювати ,а от для фазана в самий раз...Бере читає історію собаки ,ну все збігається три в одному і по птиці також працює...Купляє собі цуцика ,натаскує до ідеала по фазану,от йому вже 2 роки ,собака картинка ,робота бомба і Стоп....Щоб пустити його в продовження роду треба його притравити на кабана (на якого власник ніколи неполює ),або нагонити по пушнині (на якого його власник ходить полювати котлом і там собака такий непотрібен)..Тобто ми можемо припуститися такої помилки ,що змусимо людей наганяти собак на звіра ,на якого ті люди із даним собакою ніколи неполюють, задля того аби вони могли ,нетільки просто тримати собак для полювання на птицю .а іще і продовжувати і розширювати популяцію карпатця...


Як ми корабель назвемо так він і попливе...Неприпустимо ,що через те ,що на хмельниччині нема фазана і місцеві карпатцевласники непробували того чудового полювання і слідуя їх логіці ,що гончак це гончак і він повинен шукати продовження сліду віддаючи на томуж сліду голос....Ми формуємо не гончака ,а карпатця....І якщо в описі про собаку пише що він поєднує в собі якості трьох видів собак ,значить він має і профільного звіра мати нагоду отримати оцінку по всім трьом видам,а споживач вже визначить сам для себе по якому профілю його собака буде заробляти для племінного класу диплом....

Доречі Роман (хантер39) мені повідав дуже цікаву річ...Каже що для Ельдеро коповів аби отримати племінний клас достатньо показати один раз собаку на виставці і все...А ми знову хочемо переплюнути "загниваючу Європу"...Я некажу що треба взагалі скасувативипробовування для племінного класу ,але хочаб дати можливість вибору прихильникам породи...Миж нехочемо ,щоб ці собаки були тільки на заході нашої країни????

Мене аж тіпає коли чую ,що на Закарпатті на ужгородщині ,мукачівщині немає жодного карпатця...Якщо ми будемо так і далі рухатися ,то він там ніколи і нез"явиться ,бо ніхто небуде притравлювати собаку по кабану ,аби мав змогу тримати того собаку для полювання на фазана...

тому завершу із того чого почав....
Гончак-лис,заєць
лайка-кабан
а
спанієль-фазан і тоді є для споживача вибір...
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 24 березня 2015 14:26

Все добре Мішо написав, але ти пропустив мимо вух одне слово "ПОЄДНАННЯ"! УКГ має поєднувати в собі ці якості, а не бути схожим на одну з цих порід!
Ягда теж багато не пускають в нору, а використовують для птиці, крові, кабана. Але нікому не сходить на думку вязати його без робочого диплому по лисиці! Він впершу чергу норник, а потім універсал, укг в першу чергу гончак!
І ще одне, "загниваюча європа" розділила собак на робочий клас і шоу! В першому піклуються в першу чергу про робочі якості, навіть робочий стандарт є (опис робіт в залежності від породи), Другі вирощують диванних собак, якисм дипломи робочі не треба...
А ми йдемо поєднуючи шоу і робочі класи в одне! Європа від цього відмовилася, бо в них в першу чергу собаки, то бізнес! І розділивши, можна скосити більше грошей!
Та і зараз Європа сходиться до поєднання роботи і екстерєру, тому і популярні зараз такі в Німеччині для континентальних лягавих Хегенвальди, Клемани...
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 24 березня 2015 14:29

Якщо хочите, можна реєструвати укг в КСУ (FCI) і вяжемо без дипломів, але ви побачите як вам це по карману вдарить і чи пройде ваша соба на тих виставках...
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 24 березня 2015 14:37

Рома от скажи Ти маєш дати в федерацію відповідь одноосібну чи колегіальну????
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 24 березня 2015 14:41

hanter39 написав:Все добре Мішо написав


Я так і думав ,що Тобі сподобається...Я старався... dfg
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 24 березня 2015 15:04

бригадирь написав:Рома от скажи Ти маєш дати в федерацію відповідь одноосібну чи колегіальну????

Колегіальну звичайно! Якби хотів би від себе, то не питав би у загалу...
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 24 березня 2015 15:05

от,тож давай разом думати якби ненавредити...

Я вже Ваву підмовив іще декількох заінтригую і можемо виносити на голосування... :D
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 24 березня 2015 16:31

Ну ладно, допустим, розділити кг на звірову лінію та лінію "н"? Але обгрунтуй, що це буде на користь породі...
п.с. в німеччині дратів і курців навпаки заганяють в ширші рамки по чому обовязково має працювати "ліс, вода,поле", а ми...
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення собаколюб » 24 березня 2015 16:34

Бригадире, ти правий - як човен нозвеш, так і попливеш!!! А ми назвались ГОНЧАКОМ, тому хутро має бути! Оскільки диплом по хутру заробити важко, то він для еліти! Зауваж, хутро це може бути заєць або лис! Сам казав,що по лису карпатець спрацювати може!
Хочеш фазана, то нехай це буде допуск до вязки! Але перш ніж кричати про фазана, необхідно мати хоч одного дипломованого по фазану карпатця!
Розумію,що карпатці працюють по фазану, а от федерація того не бачить.
Якщо біжиш, то не спіткнися
Якщо спіткнувсь, то не впади
Якщо упав, то вставай мерщій
І далі ти біжи...
Аватар користувача
собаколюб
 
Повідомлень: 1606
З нами з: 03 червня 2013 15:34
Звідки: Україна, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н
Собаки: УКГ АЗА, 18.03.11р.н. та УКГ БАРОН, 23.07.12р.н.
Зброя: -
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 24 березня 2015 16:55

Ну один плюс я вже назвав ,це поширення породи і на ті території де незовсім традиційне полювання...Здаєш тест на звіра , не того що книга пише,а того що полюєш і зустрічаєш кожне полювання...Якби я невідносився до копитного полювання ,але той кабан що зайде один раз в угіддя за сезон ,мені недуже потрібен,ну і відповідно в томуж плані собака...Так само Тобі покищо непотрібен фазан,але маючи один тип собаки ми маємо можливість вибору ...Чесно кажучи мене зараз найбільше турбує збереження цих собак на Закарпатті..При потребі власник може собі вибрати яким вижлецьом крити вижлицю ,тим що має диплом по кабану ,чи пушнині чи фазану....Якби Ти скептично неставився до Богуна ,але в чомусь він правий,деяким людям непотрібен собака який ганяє лисів ,деяким який ганяє свині ,а деяким фазана,чи качок..Власник буде мати вибір яку роботу він хоче від свого собаки...Тому зробити три види профільної оцінки,які будуть дозволяти в тому числі племінний клас,ну а хто буде мати дипломи по всіх трьох профілях ,буде супер-пупер пес
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 24 березня 2015 16:55

Для початку, яка має бути супер ідеальна робота по фазану в укг? Але просто в супер маленьких деталях!
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 24 березня 2015 17:01

Ну давай обговорювати це ...Мені здається ,що правила для спанієля підходять ,...Забрати рух човником і збільшити відстань відходу собаки від ведучого...
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 24 березня 2015 17:22

пошук збільшити на скільки? Він має бути такий же типовий як для пошуку зайця? Які місця має обшукувати, яке поподження на набродах фазана має бути, реакція при вильоті птиці...після пострілу...Мішо, ти тут профі, кажу опиши повністю все!
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 24 березня 2015 17:26

не йорнічай....понтовати всі можуть....

Правила випробувань УКГ

ПО фазану

Випробування (змагання) Українського Карпатського гончака.(далі УКГ)
По фазану - з 15 вересня до 01 грудня та з 01 березня по 01 травня.
.
• На спеціально відведених ділянках мисливських угідь, які узгоджені з обласними управліннями лісового та мисливського господарства, дозволяється проведення вищезгаданих заходів до 15 травня.
1. Виявлення й оцінка мисливських якостей УКГ здійснюється по вільному птаху в природних умовах.
2. У процесі випробувань повинна прийматися до уваги і враховуватися робота собаки не тільки поосновній, але і по іншій дичині.
4. На випробуваннях виявляються й оцінюються наступні мисливські якості УКГ: чуття, швидкість пошуку, правильність пошуку, наполегливість, подача добутої дичини, постановка і слухняність.
5. Чуття – здатність собаки за допомогою нюху відшукувати сліди птахів і знаходити їх.
6. Швидкість пошуку - швидкість і легкість ходу собаки під час пошуку дичини.
7. Правильність пошуку - пошук навколо ведучого із рівномірними відходами не далі 60 метрів.
8.Характерні рухи хвоста при наближенні собаки до птаха.
Підводка – перехід собаки на більш швидкі рухи в напрямку дичини для підйому її на крило.
9. Стиль - типовість, краса ходу і пошуку, енергійність під час підйому птаха.
10. Наполегливість - безвідмовність собаки в роботі з урахуванням усіх дій по розшуку птаха та його апортуванню на протязі усього часу випробувань.
11. Подача добутого птаха - важливий і необхідний елемент роботи УКГ по апортуванню добутого птаха.
12. Постановка і слухняність - чітке, швидке і безвідмовне виконання собакою команд та сигналів ведучого.
13. На випробуваннях (змаганнях) робота УКГ оцінюється по шкалі максимальних балів, приведеній в таблиці. При випробуваннях по польовій та боровій дичині подача з води не перевіряється, а розцінка подачі здійснюється за сумарним балом.
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 24 березня 2015 17:39

15. На випробуваннях (змаганнях) УКГ повинно бути надано для роботи не менше двох птахів, а при роботі на диплом 1-го ступеня не менше 3-х птахів.
16. Випробування кожного собаки проводяться протягом однієй години, у два прийома, по 30 хв кожний з переривами між пусками не менше 30 хвилин. Випробування собаки може бути закінчене раніше зазначеного терміну за умови, якщо він працював послідовно не менше ніж по двох (трьох) птахах і при повній ясності для експертної комісії всіх елементів мисливських якостей випробовуваного собаки, але не раніше 30 хвилин знаходження собаки у пошуку.
На випробуваннях експертна комісія має право дати УКГ час для додаткової роботи, щоб уточнити оцінку не перевірених елементів його роботи, але не більше 30 хвилин. На змаганнях додатковий час не надається.
17. Перед пуском чергового собаки в пошук експертна комісія перевіряє елементи слухняності собаки - ходіння собаки поруч з ведучим на повідці чи без повідця (за бажанням ведучого). Після чого ведучому дозволяється пустити собаку в пошук. Місце пуску собаки в пошук на початку його роботи вибирається рівне, не багнисте і чисте, з невисокою травою. Напрямок рушу ведучого повинен бути проти вітру.
Через 5 хвилин після початку роботи собаки власнику або особі, якій доручена зброя, дається вказівка зробити постріл для перевірки собаки на відношення до нього. Під постріл підкидається заздалегідь підготовлений птах того виду, по якому проводяться випробування, для перевірки подачі. Птах закидається ведучим у траву (кущі) на очах у собаки на 10-15 метрів від нього. Після падіння птаха собака посилається ведучим командою «подай».
Примітка: Забороняється перевірка подачі по замороженому птаху.
Якщо собака боїться пострілу її випробування припиняється.
18. У випадку відстрілу дичини з під собаки (в мисливський сезон) вона зразу ж перевіряється на подачу з суші, або з води, якщо птах упав на воду. Виконання собакою подачі з води може бути перевірено експертною комісією по закінченню дня випробувань (змагань) і не може бути перенесено на наступний день. При перевірці подачі тушка птаха повинна мати нормальний трофейний вигляд.
* Для перевірки подачі під час випробувань(змагань), які проводяться у весняний період, дозволяється використовувати тушки мисливських птахів, які розводяться на фермах.
19. Якщо собака не боїться пострілу і отримала позитивну оцінку за подачу з суші, ведучому дозволяється знову пустити собаку в пошук.
20. Підйом і переслідування УКГ зайця за умови повернення собаки назад по команді чи свистку ведучого не більш як через 20 хвилин, обгавкування борового птаха, що злетів з-під собаки і сів на дерево, а також білки на дереві не є недоліком у роботі собаки.
21. Собака знімається з випробувань в наступних випадках:
а) при відмові іти в пошук протягом 5 хвилин (собака не відходить від ведучого далі 10 метрів, жметься до ніг або збігає і не повертається);
б) якщо боїться пострілу;
в);
г) за три пропуски птахів по ходу пошуку;
д)
є) при відсутності у собаки слухняності, необхідної для його випробування, у тому числі якщо собака рве птаха коли подає його;
ж) за бажанням власника собаки упродовж перших 10 хвилин роботи, якщо на те дав згоду голова експертної комісії, але до першої зустрічі з птахом;
з) при порушенні ведучим дисципліни і недотриманні правил безпеки у поводженні зі зброєю;
і) при фізичному впливі ведучого на собаку, а також при показі ласощів для виконання його наказу;
к) у випадку, коли ведучий знаходиться у нетверезому стані.
Собаки, які були зняті з випробувань, зостаються без розцінки. У протоколі випробувань (змагань) обов’язково робиться запис про причину зняття собаки з випробувань.
22. У дипломі повинно бути зазначено, по якій дичині працював собака на випробуваннях (змаганнях), як оцінена його робота в балах і ступінь присудженого диплома.
23. Випробування (змагання) не проводяться:
- при температурі вище 30°С;
- при температурі нижче 20°С;
- при сильному рвучкому вітрі;
- при затяжному або сильному дощі;
- недостатній видимості (туман, сутінки).
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 24 березня 2015 19:42

Ну нарешті. Мішо, та я ж не йорнічаю, я просто хотів витягнути на розмову серйозну. Бо якщо я почну щось говорити вже серйозніше про щось, то важко буде зрозуміти, як з тою генетикою про прикуси...
А так ви самі находите правила, читаєте, що не ясно питаєте, аналізуєте з своїми полюваннями, корегуєм, ще раз зважуєм всі за і проти і тоді виносимо їх на розгляд!
ВВажаю по птиці спеціалістами Мішу, Сівенкова. Чекаю аналізу правил і їх заточки для кг!
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення собаколюб » 24 березня 2015 22:13

Гарно, але... Не можна проводити випробування по всьому, експерти мають спеціалізацію!
Викладені правила підходять більше для водоплавної дичини.
На сайті ФМСУ я бачила проект випробувань по фазану для лайок. Його треба лише чуть-чуть адаптувати до карпатців.
Якщо біжиш, то не спіткнися
Якщо спіткнувсь, то не впади
Якщо упав, то вставай мерщій
І далі ти біжи...
Аватар користувача
собаколюб
 
Повідомлень: 1606
З нами з: 03 червня 2013 15:34
Звідки: Україна, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н
Собаки: УКГ АЗА, 18.03.11р.н. та УКГ БАРОН, 23.07.12р.н.
Зброя: -
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 25 березня 2015 10:43

Наявність диплому по фазану у карпатця є бажаною іще і по тій причині ,що буде відомо ,що даний собака урівноважений ,слухняний і розумний...Чому лягавих легше натаскувати????тому ,що останні весь час в контакті із ведучим,чого неможна зробити при нагонці гончої ,яка мусить бути весь час на відстані і неконтролюється...

Якщо собака має два дипломи по пушнині і фазану то це означає ,що собака інтелектуально на рівень вища за монородного собаку...Адже дана собака оцінюється за різними правилами і дає зрозуміти ,що відрізняє одне полювання від іншого..Скажу простіше,веду мову про те ,що я вам частенько розповідав при полюванні в лісі собака ходить на великих кругах в полі при наявності запаху фазана чи куріпки тримається на близькій відстані від ведучого...
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Поперед.Далі

Повернутись до Польова робота УКГ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron