hanter39 » 08 жовтня 2017 21:34
Кубок Хантера – монопородний кінологічний захід, на якому проводяться комплексні змагання по різних видах дичини серед Українських Карпатських Гончаків та виставка, що проходить 1 раз у два роки колективний член ФМСУ ХОКМС «ПОДІЛЛЯ» під керівництвом Додонова О.Л. Цьогоріч дане міроприємство проходило в Рівненській обл., Костопільському р-ні, с.Суськ в угіддях МСК «СОКІЛ».
Кубок Хантера 2017 проводився три дні, 29-30.09-01.10, та пройшов за таким планом:
29.09
- урочисте відкриття заходу;
- змагання по борсуку вольєрному;
- семінар на тему: «УКГ – тенденції розвитку та план дій на майбутнє»;
- Презентація книги про УКГ – «Чорнобривці», автор Суховецький Р.Г.
30.09
- змагання по кабану вольєрному (окремо одиночок та пар);
- випробування по кров’яному сліду.
01.10
- виставка УКГ;
- нагородження, підбиття підсумків, закриття заходу.
Головами експертних комісій були: Шабранська Н.С. (експ.1 кат) – борсук та кабан вольєрний, Коробчук В.М.(експ.1 кат) - виставка, Середюк О.М.(експ.2 кат.) – кров’яний слід.
В святковій атмосфері після урочистого підняття прапора України та ФМСУ, параду учасників заходу та їх вихованців розпочалися Змагання по борсуку вольєрному. Борсуків до такого міроприємства вдалося підшукати справжніх бійців. Та зароблені дипломи по таких звірках, справді цінилися та не були легкими. Вольєр собою представляв прямокутник 0,7 га поросший високою травою та деревами, з висохлою не глибокою канавою по центру.
Пробували свої сили по борсуку вольєрному 21 УКГ. Із них не знайшли звіра 12 УКГ (57%), відхід більш, ніж на 1 хв. 2 УКГ (9%) , розцінено без диплому 1 УКГ (5 %), спрацювали на диплом 6 УКГ (29%).
Чому такий результат, особисто мені не відомо. Адже відмінну роботу більшості собак, що виступали по борсуку, особисто вживу бачив на інших змаганнях/випробуваннях чи полюванні. Можливо, дався взнаки переїзд, мала кількість нагонок, адже сезон полювання ще не почався…Тому хотів би відмітити тих собак, що отримали диплом:
Цитра дов. 46360 вл. Михальчук В. (Волинська обл.)
5-8-39-6-26-3 = 81 б., Диплом 2 ст.
Баян УРКМС 0005/15 вл. Галушко О. (Рівненська обл.)
4-6-25-4-26-5 = 70 б. Диплом 3 ст.
Байка-Лайма УРКМС 0018/17 вл. Ленько В. (Ів. Франківська обл.)
3-8-26-8-29-1 = 75 б. Диплом 3 ст.
Шайтан УРКМС 0001/14 вл. Данильчук В. (Хмельницька обл.)
1-7-28-5-20-5 = 66 б. Диплом 3 ст.
Бай УРКСМ 0013/16 вл. Симончук Ю. (Ів. Франківська обл.)
1-7-33-7-29-1 = 78 б. Диплом 2 ст.
Аза УРКМС 0004/14 вл. Ступницький І. (Хмельницька обл.)
3-9-25-4-22-5 = 68 б. Диплом 3 ст.
Польовою Переможнецею у віці 1 рік і 4 міс. стала Цитра Михальчука В., яка вирвала перемогу у свого батька Бая Симончука Ю. (володара 4 Д1 по борсуку та титулу Польового Чемпіона по борсуку). Хотів би трішки описати роботу даної вижлівки: пішла в полаз, швидко знайшла борсука та почала активно його пресувати, закручувати, робити больові щипки. При спробах атаки борсука, практично уникала попадань під зуби і відразу переходила в контратаки. Борсук, побачивши грізну суперницю, робив спроби заховатися в більш важчі місця, та зрушити йому не давала вижлівка, яка активно продовжувала вибирати з різних місць атаки та робити короткі хватки!
Під вечір першого дня, коли настав час вечері-семінару відбулася презентація книги «Чорнобривці». Книга повністю присвячена УКГ: описано історію розвитку породи, проаналізовано генеологію породи у лініях, запропоновано автором книги повний стандарт з коментарями породи та правилами розцінки по вільному звірові, описані види з полювань з карпатцями. Уся книга гарно проілюстрована.
На своєрідному семінарі, усі дійшли висновку, що в подальшому без створення Монопородного Клубу УКГ при ФМСУ, котрий би міг контролювати серед своїх членів підбір пар, селекцію, шляхи та тенденції розвитку, нам, карпатцелюбам, не обійтися. Оскільки сучасний безконтрольний стан в’язок, пасивність багатьох власників УКГ не дозволяє рухатися та розвиватися так швидко породі, як би хотілося!
Суботній ранок зустрів учасників заходу легким заморозком. Усі знову були налаштовані досить позитивно. Адже до Змагань по кабану готувалися заздалегідь. Вольєр виявися досить складним, добре поросший деревами та площею понад 11 га. У вольєрі знаходилося два кабани понад 150 кг та два близько 120 кг. Пішли пуски і почалось те, до чого ніхто не очікував. Собаки знаходили кабанів і ініціатива мінялася. Два кабани, що по 120 кг перші йшли в атаку. І хоч ікла були поспилювані, то вистачала і тих обрубків, щоб виводити собак з ладу чи ламати ребра. Після трьох травм карпатців, приймаюча сторона вирішує тимчасово призупинити пуски та відстріляти двох агресивних кабанів. Після цього все пішло не так…УКГ попадали на кров’яний слід і починали шукати підранка. Навіть, якщо знаходили інших кабанів та після тимчасового обгавкування кидали і далі шукали того, кров якого пахла у вольєрі…Цифр називати не буду, адже було досить багато достойних собак, котрі раніше під різними експертами на різних вольєрах отримували Д1-Д2 квп. Єдине, хотів би відмітити, що знову ж, кращою роботою по кабану вольєрному серед 20 УКГ, що пробувли свої сили, міг похвастатися лише Михальчук В. – власник Цитри, котра, на жаль, отримала теж серйозну травму, але зарахувала в свій актив Д 3 ст.
Найрезультативнішою дисципліною виявилася таки досить нова для більшості – кров’яний слід, адже раніше серед усіх карпатців України, диплом по крові мав лише Бай Симончука Ю.. Записалося пробувати свої сили тут всього 9 УКГ. 7 УКГ отримали дипломи (78%), при чому 2 карпатці, що зосталися без диплому, теж знайшли звіра, але були залишені без диплому через не відповідне відношення до трофею.
Тому, хотів би відмітити УКГ, котрі показали високі результати по кров’яному сліду:
Вільха дов.51139 вл.Суховецький Р. (ведучий Суховецький Г.) Хмельницька обл. Д3- 20 б.
Баян УРКМС 0005/15 вл. Галушко О. Рівненська обл. Д3 – 20 б.
Барон УРКМС 0003/14 вл. Ступницький І. Хмельницька обл. Д2 – 40 б.
Шайтан УРКМС 0001/14 вл. Данильчук В. Хмельницька обл. Д2 – 40 б.
Аза УРКМС 0004/14 вл. Ступницький І. Хмельницька обл. Д1 – 60 б.
Рада св. 32882 вл. Новацький А. (ведучий Данильчук В.) Хмельницька обл. Д1- 60 б.
Циган дов. 46353 вл. Димарчук С. Волинська обл. Д1 – 60 б. Краща робота по кров’яному сліду, вік 1 рік 4 міс.
Підсумовуючи роботу собак по даній дисципліні, хотів би відмітити відмінне чуття карпатців, без якого їм не вдалося б отримати такі чудові результати!
На вечір третього дня змагань була чудова вечеря під музикальний супровід на баяні Винара В. – першовідкривача породи, котрий дав поштовх усьому руху карпатцелюбів…
Не помітно злетіли попередні два дні змагань, настав найсвятковіший третій – виставка. На виставку було зареєстровано 25 УКГ. Дуже порадували мене ринги своєю кількістю та якістю представлених собак у всіх групах. Уже чітко прослідковується однотипність. Особливо вирізнялося молоде покоління, отримане заводчиками розумними, далекоглядними. Котрі відкинули другорядні ознаки: маска, наявність білих плям тощо. А чітко ставили цілі, котрі вони хочуть отримати: голова правильних ліній, високопередість, розвинутість грудної клітки та кістяка в цілому, міцний-СУХИЙ тип конституції, правильні кути суглобів, повна зубна формула та прикус…І молоде покоління виправдало поставленні цілі, відмінний екстер’єр, підкріплений прекрасними робочими якостями!
Особливо хотів би відмітити, що жоден УКГ на виставці не мав будь-яких суттєвих проблем з зубами чи прикусом. Не було і суттєвих зауважень по статтях тіла. Прослідковується вирівняність типу, відсутній уже розподіл на малих та великих УКГ.
З виставлених представників 17 (68%) отримали максимальну оцінку у свій групі, що чітко видно з наведеної таблиці1.
Таблиця1. ІІ Монопородна виставка УКГ
На визначення кращого представника у породі потрапили:
Циклон-Дік дов. 46355 вл. Устимук В.;
Бук дов. 38710 вл. ГалушкоО.;
Вільха дов. 51139 вл. Суховецький Р.;
Альма св.32888 вл. Данильчук В.
Шайтан УРКМС 0001/14 вл. Данильчук В.
При визначені кращого з кращих, перемогу здобув та звання Кращого Представника породи – Шайтан Данильчука В.
Ринг Комплексної оцінки проходило 13 УКГ (52%), до другого племінного класу віднесено 6 представників, до 1 племінного класу 4 представника (перше місце в 1 племінному класі: Айрон УРКМС 0010/16 вл.Новацький А. та Рада св.32883 вл. Новацький А.), та 3 представника отримали клас Еліта: Бай УРКМС 0013/16 вл.Симончук Ю., Шайтан УРКМС 0001/14 вл. Данильчук В., Роза-Шельма 0007/15 вл. Данильчук В.). Чемпіонами виставки стали Бай Симончука Ю. та Роза-Шельма Данильчука В., з чим я їх і вітаю!!!
Переможнецею Кубку Хантера 2017 несподівано для усіх стала Цитра Михальчука В.! А до початку заходу усі робили ставки на «стару гвардію»…От вам і преспективна молодь. Власнику нових перемог та ніколи не зупинятися на досягнутому!
Підсумовуючи, хотів би відмітити, що на монопородний захід присвячений УКГ приїхали 28 представників з 6 областей України (Львівська, Хмельницька, Рівненська, Волинська, Ів. Франківська, Чернігівська). Надалі, вважаю даний захід потрібно проводити. Єдине, що планується на майбутнє, це трішки коригування дисциплін (вільний звір – робота з голосом, кабан вольєрний, качка), котрі б по максимуму показали загалу, що з УКГ можна отримувати задоволення на усіх видах полювань. Також, у власників карпатців лишається надія, що для їх вихованців у ФМСУ приймуть нові правила, де робиться ставка на не в’язкий гін до 40 хв, затвердять повноцінний стандарт, підкоригують бонітувальну таблицю та заборонять в’язки з 2,5 річного віку без будь- якого диплому.
Велике спасибі телеканалу «Трофей» та Мєдвєдєвій З.Б. за прекрасний репортаж заходу. Хотів би відмітити, що захід відбувся завдяки спонсорській підтримці Симончука Ю., Димарчука С., МСК «Сокіл». Велике дякую за призи Гриціву С., Зваричу С., та ТОВ «УВТ». Велика усім Вам шана і подяка, без ВАС свято б не відбулося, дякую, що приїхали!
п.с.копіювання тексту посту без дозволу автора до 01.11.17 р. заборонене, авторські права...
закоханий у полювання