ATA ARMS NEO12

Модератори: WAWA, guegue, hanter39, DOK

ATA ARMS NEO12

Повідомлення Сівенков » 28 січня 2015 22:24

Вже майже пять років як придбав рушницю ATA ARMS NEO12 турецького виробнитства на полюванні ні разу не підвела .Жодного перекосу осічки чи недосилу набоя не було зброя дуже прикладиста (як на мене) мая хороший бій який можна ригулювати дульними насадками .ATA ARMS NEO12 майже ідентична Benelli Montefeltro хіба що є незначне розходження в хвостовиках стволів та ціні . ;)


Ata Arms Neo 12.

Рассмотрим гладкоствольное полуавтоматическое инерционное охотничье ружье ATA ARMS NEO12. Эта “инерционка” была представлена выставке IWA весной 2009 года. В торговых точках в продаже (в нашем регионе) появилась уже в августе, в том же месяце и были поспешно раскуплены уважаемыми охотниками. Ata Arms Neo 12 с успехом может претендовать на первое место среди инерционных полуавтоматов в номинации «цена-качество».
Инерционный полуавтомат является “копией” схемы, примененной в свое время конструктором Бруно Чиволани при разработке “инерционок” Benelli. Патент Чиволани закончился в 1987 .
Инерционки Ata Arms Neo 12 успешно прошли необходимые этапы теcтирования оружия.
B их числе:
-максимальные нагрузки по системе CIP (европейский стандарт) и СААМИ (американский стандарт) патронами, развивающими давление 1370 Бaр.
-NEO12 обладает высокой «всеядностью». Пoзволяет использовать патроны с навеской от 28 г до «магнума» с 52 г.
-ресурс ружья составил свыше 10 000 выстрелов. Отказа и поломок механизмов оружия не наблюдалось.
Ствол изготавливается из хромо-молибденовой стали 42CrMo4 -4140.
Ресивер производят не из ERGAL 55, как в большинстве европейских ружей, a из алюминиевого сплава 7012 T6 (используется в авиастроении).
Гашение отдачи при стрельбе «магнумом» взял на себя амортизатором отдачи в прикладе , разработанным ATA ARMS.
Из негативных отзывов могу назвать только один- владелец жаловался на постояные осечки. После обращения к специалисту-оружейнику выяснилось, что причиной отказа стала некотoрая “непритёртость” механизма (один из боевых упоров не полностью входил в зацеп со ствольной муфтой). 2 минyты и всё было исправлено путём снятия, если так можно высказаться, фаски с упора и это замечательное гладкоствольное полуавтоматическое инерционное охотничье ружье стало работать в надлежащем режиме. Больше жалоб не поступало.

Несколько рекомендаций:
-предпочтительно использовать патроны с нaвеской 36 граммов (обеспечивает безотказность работы механизма перезаряжания), хотя при проведении тестов оружие нормально “съело” 24-х граммовый патрон, даже целую пачку и не поперхнулось;
-носите на стволе специальный чехол для предотвращения попадания в канал ствола посторонних предметов ибо при выстреле получите прекрасную розу вместо ствола (это я к тому, что обидно будет потерять такое замечательное оружие) .

Краткие ТТХ:
- система перезарядки: инерционная;
- калибр: 12;
- патронник: 76 (“магнум”);
- длинна ствола: 76 см;
- вес: ~3,2 кг;
- общая длина: ~130 см;
- ёмкость магазина: 5+1;
- дульные сужения: 0,0; 0,25; 0,5; 0,75; 1,0;(F, IM, M, IC, С);
- материал: дерево (турецкий орех);
- производство: Турция.
Аватар користувача
Сівенков
 
Повідомлень: 685
З нами з: 17 червня 2013 22:50
Звідки: Хмельницька обл. Віньковецький р - он .
Собаки: УКГ Ридай - Бой,та УКГ Веста
Зброя: ИЖ-18АТА -АRMS Neo -12,ТОЗ -63
Місце проживання:

Re: ATA ARMS NEO12

Повідомлення hanter39 » 29 січня 2015 00:01

Теж подумую про щось схоже, але в 20 к.
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: ATA ARMS NEO12

Повідомлення Сівенков » 01 лютого 2015 17:07

hanter39 написав:Теж подумую про щось схоже, але в 20 к.

На даний час ціна - якість оптимальний варіант .В 20к буде легша для ходового полювання саме воно якщо стріляти набоями классу магнум бій не поступається 12 к .Ствол у АТИ виготовляються з хромомолібденової сталі.Це вам не російська сталь ,з якої виготовляють шестирні та вали в машинобудуванні :twisted: .Тому ствол ATA ARMS NEO12 абсолютно нейтральний до нагару та іржі . :)
Аватар користувача
Сівенков
 
Повідомлень: 685
З нами з: 17 червня 2013 22:50
Звідки: Хмельницька обл. Віньковецький р - он .
Собаки: УКГ Ридай - Бой,та УКГ Веста
Зброя: ИЖ-18АТА -АRMS Neo -12,ТОЗ -63
Місце проживання:

Re: ATA ARMS NEO12

Повідомлення DOK » 10 січня 2016 11:40

при радянському союзі стволи гладкоствольних рушниць виготовляли з сталі марки 50А ствольна..
тепер росія виробляє невідомо з чого , інколи дивлячись на російську зброю, складається враження, що з водопровідних труб.
Аватар користувача
DOK
 
Повідомлень: 257
З нами з: 02 серпня 2013 12:30
Собаки: г\ш ф. "Чіп"
Зброя: ІЖ-12,12к. Remington 700BDL,30-06Spr, Cometa400Fenix, та інші іграшки...
Місце проживання: Житомирщина\Київ

Re: ATA ARMS NEO12

Повідомлення DOK » 10 січня 2016 12:09

hanter39 написав:Теж подумую про щось схоже, але в 20 к.

вага 20-ки (2.8кг.)на жаль лише на 100г. менше від ваги рушниці 12к.(2.9 кг)
http://ibis.net.ua/ru/products/details/23140118/
Аватар користувача
DOK
 
Повідомлень: 257
З нами з: 02 серпня 2013 12:30
Собаки: г\ш ф. "Чіп"
Зброя: ІЖ-12,12к. Remington 700BDL,30-06Spr, Cometa400Fenix, та інші іграшки...
Місце проживання: Житомирщина\Київ

Re: ATA ARMS NEO12

Повідомлення hanter39 » 10 січня 2016 15:28

я просто надаю перевагу 20 к. Тут справа не в вазі...
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: ATA ARMS NEO12

Повідомлення Сівенков » 29 травня 2016 09:50

Трохи цікавої інформації про фірму ATA ARMS ... :geek:
Отже, для початку кілька слів про історію ATA Arms. Ця компанія є останнім дітищем легендарної для турецької збройової промисловості особистості - Джелал Йоллі, який пішов з життя грудні минулого року. До його заслуг належить виготовлення першої турецької «горизонталки», Первогов Туреччини рушниці з вертикальним розташуванням стовбурів і першого місцевого гладкоствольної напівавтомата. Як фахівець він був причетний до розвитку багатьох сучасних великих і малих турецьких збройних підприємств, з яких найвідомішим довгий час був Vursan ( «Вурсан»). Саме «Вурсан» в 90-і роки своїми копіями Benelli став настільки дратувати «Беретту», що в 1995_96 рр. італійці началіпереговори про покупку турецької фірми. В цей же час «Вурсан» обійшов «Беретту» в єгипетському тендері, поставивши поліції 4000 пістолетів G-16 (клон «Йеріхона» / CZ75), а довести переговори до угоди завадила криза. У 2000 р на черговий тендер з незрозумілих для «Беретти» результатом «Вурсан» вийшов уже і з пістолетом, і з помповим рушницею, що змусило італійців повернутися за стіл переговорів, що закінчилися покупкою 51-відсоткової частки в компанії. У 2002 р Vursan був повністю поглинений «Береттою», реорганізовано, дооснащён і тепер ми добре знаємо це підприємство під назвою Stoeger.
Утворившись в 1996 р, ATA Arms розвивалася паралельно з «Вурсаном» і до моменту його остаточного продажу вже мала в своєму активі конструкцію самозарядною гладкостволки. На користь синам Джелал Йоллі, які сьогодні керують ATA Arms, пішов досвід роботи під крилом «Беретти», на чиєму виробництві вони познайомилися з важливими секретами великосерійного виробництва зброї.
Виходячи з цього досвіду, вибиралися матеріали, технології та конструкції з прицілом на майбутню конкуренцію ні з місцевими виробниками, а самої «Береттою», чия модель А300 і лягла в основу первістка під маркою АТА. На мій погляд, турки не помилилися з вибором, і правильно обрана база дозволяє по закінченні п'ятнадцятиріччя пропонувати мисливцям гідну газоотводку. Краще воно або гірше сучасних «Беретта»? Відповідь проста - рушниця АТА дешевше, і, як би туркам не хотілося, з «Береттою» воно жодним чином конкурувати не може, задовольняючи потребу в якісному зброю в нижчій ціновій категорії. Тоді як «Беретта», граючи у вищій лізі, в хорошому сенсі слова змушена невпинно шукати нові концепції, експериментувати з найсучаснішими (і дорогими) технологіями і матеріалами в боротьбі за «світове панування».


До речі "вертикалка". що випускається турками в основі своїй схожа з «Береттою» S686, але має новий (турецький) невід'ємний УСМ, який цікавий оригінальним запобіжником, що блокує спуск при незакритому затворі і можливістю зміни зусилля (1,75 або 2,5 кг) на спусковому гачку . Для цього потрібно просто переставити вісь спускового гачка, правда, попередньо відокремивши приклад.
Повертаючись до питання про «конкуренції» з «Береттою», треба розуміти, що серед зброї турецького виробництва, за заявою керівництва ATA Arms, їх газоотводні напівавтомати є найдорожчими і місцеві конкуренти не перестаючи робилися спроби копіювання. Про це та історія з компанією Smith & Wesson ...
Деякий час тому американці зробили спробу вивести на ринок недорогий напівавтомат під своєю маркою і їх вибір по локалізації виробництва Пална Туреччину. Заповзятливі партнери-посередники привезли в США на випробування кілька рушниць АТА, про що в самій фірмі ATA Arms навіть не здогадувалися. Після випробувань на безвідмовність і надійність американці дали згоду на покупку 5000 рушниць, поставивши жорстке обмеження за ціною в районі $ 160. Посередники поквапилися «порадувати» фірму АТА впав на голову щастям, але натрапили на цілком закономірне нерозуміння, пов'язане з ціною нижче собівартості взагалі переговорами за своєю спиною. Одним словом - не зрослося.
Посередники не розгубилися і домовилися про розміщення замовлення на 5000 рушниць в невеликій турецькій фірмі, яка взялася скопіювати продукцію ATA Arms, «вписавшись» в запропоновану ціну. Незабаром 5000 рушниць «псевдо АТА» поїхали в Америку, де скандал не забарився себе чекати - Smith & Wesson забракував всю партію, повернувши її до Туреччини. Більш того, після настільки невдалого «дебюту» Smith & Wesson зняв гладкоствольні напівавтомати з каталогів і з виставок.
Як уже згадувалося вище, і фірма VerneyCarron користується турецькими виробничими потужностями, замовляючи на різних фірмах деякі моделі зі свого каталогу. Однак тільки зброю, виготовлену ​​ATA Arms, французи продають під свою повну маркою VerneyCarron, тоді як всі інші «турки» включені в спрощену серію Vercar.


На сьогоднішній день ATA Arms випускає три базових моделі гладкоствольних рушниць: газоотводний напівавтомат Pegasus, вертикалку SP і інерційний напівавтомат NEO 12 на базі Benelli, випуск якого почався після закінчення терміну дії патенту наінерціонную систему.

АТА не обмежується копіюванням моделей минулого і позаминулого поколінь, а дійсно намагається на їх базі будувати більш совершенниес точки зору сьогоднішнього дня рушниці, не виходячи за межі бюджетної ціни. Це стосується, в першу чергу, асортиментних деталей та оббивки на дрібних ергономічних особливостей, цільових модифікацій. До серйозних відмінностей можна зарахувати те, що в газовідвідному напівавтоматі застосований абсолютно відмінний від старої «Беретти» газовий двигун з двома змінними поршнями, один з яких зберігається в передній частині цівки. До приємних дрібниць зарахуємо і більш просту перестановку кнопки запобіжника «під лівшу». В інерційному рушницю турецькі конструктори попрацювали над вузлом «курок - бойова пружина» в частині адаптації системи для надлегких зарядів і підвищення стабільності роботи автоматики при великих кутах піднесення. У найближчих амбітні плани турків навіть патентування своєї власної конструкції стовбура.
Найголовніше, що в роботі над нинішніми моделями АТА беруть участь фахівці з профільною освітою і досвідом роботи з конструювання і виробництва бойової зброї. І робота, відповідно, будується не на інтуїції, а на знаннях. Секрет жедостаточно низькою кінцевої ціни криється в помірному власному апетиті власників, досить невисоких, хоча і стабільних, зарплатах, а також бажанні максимально локалізувати виробництво.

Наприклад, ATA Arms має деревообробний цех, в обороті якого знаходиться близько 20 000 заготовок - притому, що річна програма заводу включаетв себе близько 35 000 рушниць, з яких понад 90% поставляється на експорт. АТА купує сирі заготовки, самостійно здійснюючи тривалу сушку на повітрі і додаткову в сушильних шафах. Дерев'яні ложі можуть покриватися лаком (два шари після влагозащитной просочення і трьох шарів грунту), просочуватися маслом (чотири шари з проміжними сушками по 24 години) або обтягуючі спеціальної камуфляжній або кольоровою плівкою. Причому для заготовок «під плівку» пред'являються особливі вимоги по залишкової вологості і просочення.

Основним покриттям для сталевих і алюмінієвих деталей рушниць є оксидування, яке багато хто помилково приймають за фарбу. Настільки глибокого і міцного глянцю на алюмінієвому сплаві вдається домогтися завдяки застосуванню металу з особливими властивостями. Сплав марки AL7012-T6 коштує дорожче поширеною в збройової промисловості марки AL7075-T6, але на порядок краще «вбирає» і тримає оксидную плівку, а також гарячу емаль, представлену в широкій колірній гамі.

Зі стволами на АТА мудрують навіть більше, ніж потрібно для зброї економ класу. Мало того, що шестиметровий пруток для стовбурних заготовок завозиться з Італії, хоча і турецька металургія пропонує потрібний сталевий сплав (який все ж використовується як запасний варіант), так ще й виготовляються вони не куванням, а свердлінням, якому зазвичай віддають перевагу при виробництві зброї більш високого класу. Я не уточнював, але думаю, що в даному випадку це не надування щік, а елементарна економіка, так як ротаційно-кувальна машина дорожче при покупці і в змісті, тоді як власні «свердлильні потужності» мабуть здатні забезпечити фірму заготовками в об'ёмедо 40 000 штук на рік.

На ствольної ділянці заготівлі стовбурів хонингуется не тільки всередині, а й зовні (що знову ж таки не обов'язково для недорогого зброї), після чого поступаютдля розгортки патронника на обробні центри. На сучасних обробних центрах виготовляються практично всі деталі рушниць. Винятки добре видно і виправдані розумною достатністю для заявленого «тиражу».

Планки і газові камери паяются на срібний припій при температурі 690 ° С. Прямо біля печі працює майстер, який контролює якість пайки і тут же усуває недоліки. У всіх верстатів і складальних постів добре видно набори калібрів, зразки, вимірювальні інструменти і пристосування. Контроль якості деталей здійснюється за пооперационной схемою і співробітниками своєрідного ОТК, які мають право вилучати для перевірки (і роблять це) навіть упаковане і готове до відправки замовнику зброю.
На збірці звертає на себе увагу дбайливе ставлення до вже готових деталей. Наприклад, всі поверхні з фінішною обробкою обклеєні малярським скотчем, «небезпечні» кути верстатів прикриті м'яким обоем і т.п.

На безвідмовності напівавтоматів АТА позначається і заводська обкатка рухомих частин на спеціальному стенді, де пневмопрівод поступально переміщує затвор 1500 разів за 5 хвилин, і перевірка стріляниною різними патронами.

Для газоотводної рушниці передбачений відстріл 14 патронами: 2 випробувальних з підвищеним тиском, 4 з навішуванням дробу 28 г, 4 - 32 г і 4 «магнума» - 56 г. Для інерційного рушниці додаються 4 патрона з легким спорядженням 24 м Рушниці відстрілюються прямо в складальному цеху, де обладнаний пулепріёмнік з потужною витяжною вентиляцією. Економно, звичайно, але канонаду протягом дня чутно в усьому блоці аж до кабінету директора.

В процесі виробництва через кожні два місяці 50 рушниць відбираються для того, щоб зробити з них в сумі 5000 пострілів на стенді різними стрілками. Причому після тесту, протягом якого з кожного зразка проводиться не більше 100 пострілів, ці рушниці проходять профілактику з заміною деталей, що мають сліди зносу, і надходять у продаж. Кілька рушниць взагалі працюють як безкоштовні прокатні для всіх клієнтів цього стенду.
Аватар користувача
Сівенков
 
Повідомлень: 685
З нами з: 17 червня 2013 22:50
Звідки: Хмельницька обл. Віньковецький р - он .
Собаки: УКГ Ридай - Бой,та УКГ Веста
Зброя: ИЖ-18АТА -АRMS Neo -12,ТОЗ -63
Місце проживання:

Re: ATA ARMS NEO12

Повідомлення Сівенков » 20 січня 2021 23:31

Роки полювань ,а Ата- армс Нео 12 ні разу не підвела .
ЗображенняЗображення
Аватар користувача
Сівенков
 
Повідомлень: 685
З нами з: 17 червня 2013 22:50
Звідки: Хмельницька обл. Віньковецький р - он .
Собаки: УКГ Ридай - Бой,та УКГ Веста
Зброя: ИЖ-18АТА -АRMS Neo -12,ТОЗ -63
Місце проживання:


Повернутись до Рушниці

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей