Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Модератори: WAWA, guegue, hanter39, skedrov

Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 21 червня 2013 14:44

В цій темі запрошую карпатцелюбів обговорювати робочі якості наших чорних песиків. Яка польова робота нам необхідна в карпатця (окремо по кожних показниках), які приорітетні звірі ставимо на перший план, другий і т.д.
І так, обговорюєм поки такі якості:
1. Полаз.
2. Добутливість.
3. Майстерність.
4. Чуття.
5. Вязкість.
6.1. Сила голос.
6.2. Музиальність голосу.
6.3. Вірність віддачі голосу.
7. Паратість.
8. Приїздка (послушність).
9. Злоба.
10. Інше.
Приорітетні звірі полювання:
1. Кабан.
2. Коза.
3. Заєць.
4. Лисиця.
5. Борсук (єнот).
6. Куниця.
7. Качка, фазан.
8. Кровяний слід.
9. Інші.
Для початку свої висловлювання прошу робити в такій схемі: " По робочих якостях вважаю: 1. Полаз має бути такий то і такий, бо...5. Вязкість така то і така, оскільки...Приорітетними звірами для полювання та визначення робочих якостей вважаю..., оскільки такий то звір показу то то і то, і дозволяє провірити такі робочі якості як..."
Для початку кожен висловлює свою думку. Коли хоча б 5 форумчан висловлять свою думку, аж тоді починаємо дискутувати. В дискусію забороняється вступати лбюдині, котра сама спочатку не висловила своє бачення.
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 21 червня 2013 15:51

Правила випробувань мисливських якостей гончаків
Таблиці вставляти не хоче, розкидає, тому в Ворді можна нормально подивитись тут http://gon-aine.ucoz.net/load/pravila_ispytanij/1-1-0-1
ПО ЗАЙЦЯМ (РУСАКУ ТА БІЛЯКУ), ЛИСИЦІ І ВОВКУ

1. Випробування (змагання) по зайцям (русаку та біляку) проводяться у лісових масивах площею не менше 300га у період з 15 вересня по:
- 01 квітня в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях та АР Крим.
- 15 квітня у всіх інших областях України.
Випробування (змагання) по лисиці і вовку проводяться у ті ж строки окрім січня місяця.
Випробування (змагання) по лисиці і вовку в очереті проводяться в масивах очерету не менше як 10га, при цьому одна із сторін масиву не повинна бути менше 200 метрів.
При випробуваннях в очереті експертна комісія повинна враховувати складність роботи гончаків в очереті, роблячи відповідні поправки для розцінки полаза та паратості.

2. До випробувань (змагань) допускаються гончаки, які працюють поодинці, а також смички, незалежно від приналежності собак, які входять до складу смичка, різним власникам. Смичком вважаються двоє однопорідних гончаків. До випробувань можуть бути допущені збірні пари гончаків, які складаються з собак різних порід (російські та російські рябі). Заміна складу смичків під час випробувань або змагань НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.

3. На випробуваннях (змаганнях) виявляються й оцінюються наступні мисливські якості гончаків: полаз (пошук), добутливість, майстерність, чуття, в'язкість, сила, музикальність та вірність віддачі голосу, звальність, рівність ніг, паратість, приїздка (слухняність).

4. Полаз - розшукування гончаком звіра до його підйому. При оцінці полазу враховуються його глибина, ширина, самостійність, наполегливість у розшуку, а також наскільки гончаки дотримуються ходи ведучого і характерних для перебування звіра місць.

5. Добутливість - вміння гончака швидко знаходити звіра з урахуванням часу між напуском і під’йомом. При оцінці добутливості враховується також характер місцевості, щільність звіра, час сезону і дня. У виняткових випадках і тільки з дозволу експертної комісії допускається постановка гончаків на слід шумового звіра, перебаченого членами експертної комісії. У такому випадку за добутливість ставиться мінімальний бал.

6. Майстерність - мала кількість перемовчок і зколів, швидкість виправлення їх, а також рівність гону і його тривалість. Граничний термін для виправлення зколу для одинаків - 20 хв, для смичків - 15 хв. ПРИМІТКА. Зколом називається втрата гончаком сліду звіра з наступною витратою часу на його розшук більше двох хвилин по зайцю-русаку та однієї хвилини по зайцю-біляку, лисиці та вовку.

7. Чуття - здатність гончака за допомогою нюху знаходити і гнати звіра.

8. В'язкість - наполегливість переслідування гончаком гонного звіра і виправлення зколів.

9. Голос - розцінюється окремо по силі, музикальності і вірності віддачі. Сила голосу визначається його звучністю та чутністю. Музикальність голосу визначається його фігурністю. По фігурності голоси гончаків бувають однотонні, такі що двояться, із гнуссю, із заливом, із заревом. Вірність віддачі голосу- віддача голосу гончаком тільки по сліду гонного звіра (враховується вірність віддачі голосу і до підйому звіра та при роботі на зколі).

10. Звальність смичків - швидкість, з якою собаки підвалюють один до одного. Граничний час на звальність - 5 хвилин.
ПРИМІТКА. Якщо гончаки одночасно погнали по двох звірах і гін продовжується більш як 5 хвилин, смичок вважається таким, що розірвався і така робота не оцінюється.

11. Рівність ніг - кучність гончаків на гону у смичку.

12. Паратість - швидкість гончаків при переслідуванні гонного звіра.

13. Приїздка (слухняність) – поведінка на повідці, швидкість підходу на сигнал ведучого і чітке виконання його команд. Вихід на підзив перевіряється в той час, коли гончаки не женуть.

14. На випробуваннях (змаганнях) робота гончаків оцінюється по шкалі максимальних балів, наведених у таблиці 1.

Таблиця 1
Вищий бал оцінки
Робоча
одиниця Полаз Добутливість Майстер
ність Чуття В’язкість Голос Звальність Рівність ніг Паратість Приїздка (слухняні
сть) Загальний
бал
Сила
Музикаль-
ність
Вірність
віддачі

Одинаки
10 5 25 10 15 10 5 5 — — 10 5 100
Смички 5 5 25 — 15 10 5 5 5 5 10 10 100

15. Для виявлення мисливських якостей як у цілому, так і по окремих елементах роботи гончакам, на випробуваннях (змаганнях) надається одна робота. У випадку перешкод (гін по кабану, лосю, оленю, козулі та ін.) експертна комісія має право у кінці випробувань або змагань надати додаткову роботу.
Коли перевірені всі елементи роботи випробовуваної одиниці, експертна комісія дає оцінку по результатах однієї роботи. Короткий гін до 3 хвилин, по неперебаченому експертною комісією звіру, відноситься за рахунок часу полаза.

16. На підйом звіра встановлюється наступний граничний час при кожній роботі: одинакам – 1 (одна) година, смичкам - 50 хвилин. У випадку, якщо гончаки не підняли звіра, експертна комісія припиняє подальші випробування.
Але на випробуваннях, при наявності часу, експертна комісія може надати випробовуваній одиниці, яка не підняла звіра, ще одну роботу після всіх учасників. На змаганнях друга робота у цьому випадку не надається.

17. Після підйому звіра випробовуваній одиниці на роботу надається 60 хвилин. На випробуваннях експертна комісія вправі прийняти рішення про збільшення часу випробувань і понад встановлений правилами час для виявлення повної оцінки мисливських якостей випробовуваної одиниці, але не більше як 20 хвилин. В цьому випадку експерт не має права самостійно припинити роботу собаки до закінчення додаткового часу. На змаганнях збільшення часу випробувань не допускається.

18. Для присудження диплому по зайцям (русаку та біляку) гончаки повинні проробити на гону, по перебаченому експертами звіру не менше як:
на диплом I ступеня - 60 хвилин;
на диплом II ступеня - 50 хвилин;
на диплом III ступеня - 40 хвилин;
При роботі по лисиці та вовку цей час складає 1 (одну) годину.
ПРИМІТКА. Час останнього зколу, що залишився невиправленим, у роботу на гону не включається.
19. При переході гончаків із гонного зайця на іншого зайця, або лисицю чи вовка робота зараховується з моменту перебачення підмінного звіра. При переході з лисиці чи вовка на зайця робота не зараховується.
ПРИМІТКА. За підміну гончаком гонного зайця іншим зайцем, лисиці лисицею, вовка вовком - знижуються бали за в'язкість. За кожну підміну на 3 бали. За три підміни звіра гончак знімається з випробувань.

20. Випробування (змагання) не проводяться: при глибині снігу більше як 20см; при ожеледі і наявності сніжно-крижаної кірки; при температурі нижче -10°С; при температурі вище +20°С; при затяжному дощі і сильному снігопаді; при рвучкому і сильному вітрі; до настання повного світанку і після настання сутінок.

21. Дипломи за мисливські якості гончакам присуджуються при одержанні ними мінімальних балів, зазначених у таблиці 2.
Таблиця 2
Ступінь диплому I II III
Загальний бал( не менше) 80 70 60
Для одинаків
1. Майстерність 20 18 16
2. За силу та чутність голосу
- російським та російським рябим гончакам 7 6 5
- гончакам Прибалтійських держав та біглям 6 6 5
3. За вірність віддачі голосу 4 4 3
4. За приїздку (слухняність) 3 3 3
Для смичків
1. Майстерність 20 18 16
2. За силу та чутність голосу
- російським та російським рябим гончакам 7 6 5
- гончакам Прибалтійських держав та біглям 6 6 5
3. За вірність віддачі голосу 4 4 3
4. За звалювання 4 3 3
5. За рівність ніг 4 4 3
6. За приїздку (слухняність) 6 6 6

22. Максимально допустимий час зколів (у хвилинах) для присудження дипломів наведений у таблиці 3.
Таблиця 3
Показники Тривалість роботи на гону, хв.
60 50 40
Робота по зайцю-русаку Час зколів
на диплом I ступеня 15 (25%) — —
на диплом II ступеня 21(35%) 17 (35%) —
на диплом III ступеня 27 (45%) 22 (45%) 18(45%)
Робота по зайцю-біляку
на диплом I ступеня 15(25%)
на диплом II ступеня 20(33%) 13(26%)
на диплом III ступеня 24(40%) 17(34%) 10(25%)
Робота по лисиці та вовку
на диплом I ступеня 5
на диплом II ступеня 10
на диплом III ступеня 15

ПРИМІТКА. При збільшенні часу випробування оцінка майстерності при роботі по зайцю-русаку проводиться з урахуванням процентного відношення загальної суми часу зколів до тривалості роботи: при роботі на диплом I ступеня -25%, на диплом II ступеня -35%, на диплом III ступеня - 45%. По зайцю – біляку 25%, 33% та 40% відповідно.
При роботі по лисиці, шакалу та вовку: на диплом I ступеня – 8%; на диплом II ступеня – 16%; на диплом III ступеня – 25%.

23. При оцінці мисливських якостей гончаків експертна комісія повинна враховувати умови, що впливають на результати їхньої роботи, характер місцевості, насиченість місця випробування звіром, стан тропи і погоди, а також час випробування (року і доби) і т.п.

24. По закінченні випробувань (змагань) випробовуваної одиниці голова експертної комісії, порадившись з членами експертної комісії по окремих елементах роботи, на місці виводить остаточну оцінку, яку повідомляє ведучому.

25. Гончаки знімаються з випробувань:
а) якщо вони виявляються скотинниками (нападають на свійських тварин);
б) якщо виявлять себе "пустобрехами" (часта віддача голосу без просування, або мотання по угіддях з голосом протягом 5 хв);
в) якщо женуть звіра мовчки упродовж 5 хвилин;
г) якщо гончаки в смичку не звалюються більш як 5хв. із моменту як один з них віддав голос;
д) якщо гончаки не покажуть полаза протягом 10хв. після напуску;
є) у випадку, коли ведучий знаходиться у нетверезому стані.

26. Добір протягом 10 хвилин, що не закінчився під’йомом звіра, вважається пороком і робоча одиниця знімається з випробувань.

27. При випробуваннях (змаганнях) гончаків допускається тільки один ведучий.

28. До підйому звіра ведучому дозволяється вести гончаків самостійно. При цьому йому не забороняється порскати та виконувати інші дії, які допомагають підняти звіра.
Після підйому звіра ведучий повинен іти разом з одним із членів експертної комісії і не втручатися в роботу гончаків. Якщо ведучий порушує це правило, то випробовувана одиниця знімається з випробувань.

29. Для запобігання перешкодам у роботі гончаків вільне пересування по угіддях, де проводяться випробування, а також голосні розмови і переклики присутніх на випробуваннях осіб, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЮТЬСЯ. За порушення цього правила учасник може бути знятий з випробувань.

30. Оцінка роботи гончаків на випробуваннях проводиться в тому випадку, якщо один чи кілька членів експертної комісії перебачать гонного звіра. Комісія забов'язана оцінити роботу при її тривалості без урахування зколів не менше як 20 хвилин при роботі по зайцю та 40 хвилин по лисиці та вовку.












31. При випробуваннях гончаків застосовується така орієнтовна шкала оцінок (табл. 4).

Таблиця 4
Вимоги для одержання вищого бала Вищий бал Недоліки, що знижують оцінку Орієн
товний бал
1 2 3 4
1. Полаз (пошук)
а) для одинаків (для смичків)
Вищим балом оцінюється самостійний пошук галопом, іноді риссю; широкий і глибокий (300 – 400 метрів) у контакті з ведучим.
При роботі у очереті оцінюється правильність пошуку, його ширина та глибина незалежно від алюра.

10 (5) Випробовувана одиниця у полазі працює за всіма показниками на вищу оцінку, але не галопом, а бистрою риссю.
Те ж саме, але пошук риссю. В очереті уникає місць з густими заростями старого(торішнього) очерету
Полаз середній по ширині і глибині (200-300м) та швидкості, в контакті з ведучим
Полаз риссю, неширокий і неглибокий (у межах 100 м). В очереті уникає місць залитих водою
Те ж саме, але випробовувана одиниця зайво затримується на жирах, веде пошук у поганому контакті з ведучим, іноді виходить з очерету
Те ж саме, але полаз більше рисцою, з переходом, іноді, на крок
Полаз короткий (до 50м), більше кроком чи навпаки, занадто широкий і глибокий з відходом випробовуваної одиниці за межі чутності, некерований. З частими виходами з очерету
Полаз безсистемний з безглуздим мотанням по угіддях
Якщо випробовувана одиниця не іде в полаз більш як 10 хвилин, то вона знімається з випробувань.
9


8(4)

7

6(3)


5



4(2)

3




2-1(1)
2. Добутливість
Випробовувана одиниця добуває звіра:
а) для одинаків - до 30 хв.
б) для смичків до 20хв.
Або випробовувана одиниця прийняла слід зайця, перебаченого більше як за 15хв. до її напуску і, добравши звіра, погнала його, то за добутливість дається повний бал
5 Те ж саме, але: одинаки - протягом 40 хв; смички - 30 хв.;
Одинаки - 50 хв.; смички - 40 хв.;
Одинаки - 60 хв.; смички - 50 хв.;
При наданні другої роботи на випробуваннях або постановці на шумового звіра
4
3
2
1
3.Майстерність
Вищим балом оцінюється упевнений гін без зколів, з рідкими і короткими перемовчками протягом 60 хвилин

25 По зайцю-русаку:
За гін з короткими і рідкими перемовчками протягом 60хв, із сумою зколів не більш як 3хв.
Те ж саме, але сума зколів від 3 до 6хв.
Те ж, саме але сума зколів від 6 до 9хв.
Те ж, саме але сума зколів від 9 до 12хв.
Те ж, саме але сума зколів від 12 до 15хв.

За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 18хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 21хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 17хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 24хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 21хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 27хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 22хв., чи протягом 40хв. із сумою зколів до 18хв.
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більше як 30хв., чи протягом 50хв. при сумі зколів не більше як 25хв.
За чистий гін протягом 29-25хв. із 60-хвилинної роботи на гону, або 24-22хв. із 50-хвилинної роботи на гону
За чистий гін протягом 20хв.

По зайцю-біляку
За гін з короткими і рідкими перемовчками протягом 60хв, із сумою зколів не більш як 3хв.
Те ж саме, але сума зколів від 3 до 6хв.
Те ж, саме але сума зколів від 6 до 9хв.
Те ж, саме але сума зколів від 9 до 12хв.
Те ж, саме але сума зколів від 12 до 15хв.

За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 18хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 20хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 13хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 22хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 15хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів до 24хв., чи протягом 50хв. із сумою зколів до 17хв., чи протягом 40хв. із сумою зколів до 10хв.
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більше як 26хв., чи протягом 50хв. при сумі зколів не більш як 20хв., чи протягом 40хв. при сумі зколів не більш як 15хв.,
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більше як 30хв., чи протягом 50хв. при сумі зколів не більш як 25хв., чи протягом 40хв. при сумі зколів не більш як 15хв.,
За чистий гін протягом 20хв.

По лисиці та вовку:
За упевнений гін з короткими і рідкими перемовчками протягом 60хв, із сумою зколів не більш як 2хв.
Те ж саме, але сума зколів від 2 до 3хв.
Те ж, саме але сума зколів від 3 до 4хв.
Те ж, саме але сума зколів від 4 до 5хв.
Те ж, саме але сума зколів 5хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів від 5 до 7хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів від 7 до 10хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів від 10 до 12хв.
За упевнений гін протягом 60хв, із сумою зколів від 12 до 15хв.
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більш як 17хв.
За гін протягом 60хв, при сумі зколів не більш як 19хв.
За гін протягом 40 хвилин

24

23
22
21
20

19

18


17



16


14



12

10


24


23
22
21
20

19

18


17


16



14



12



10


24

23
22
21
20

19

18
17

16

14

12

10
4. Чуття
При оцінці майстерності в 25-23 балів чуття оцінюється в 10 балів
При оцінці майстерності в 22-20 балів чуття оцінюється в 9 балів
При оцінці майстерності в 19 балів чуття оцінюється в 8 балів
При оцінці майстерності в 18 балів чуття оцінюється в 7 балів
При оцінці майстерності в 16-17 балів чуття оцінюється в 6 балів
При оцінці майстерності в 14 балів чуття оцінюється в 5 балів
При оцінці майстерності в 12 балів чуття оцінюється в 4 бала
При оцінці майстерності в 10 балів чуття оцінюється в 2 бали
ПРИМІТКА. Зазначені бали за рішенням експертної комісії можуть бути змінені у бік збільшення з урахуванням прояву високого чуття в складних і важких умовах (стан погоди, тропи).
5. В'язкість
Вищий бал надається випробовуваній одиниці, яка була відкликана з гону за вказівкою експертної комісії

15 Одиниця працювала на гону 60хв. (50хв., 40хв.) і, хоча робота закінчилася невиправленим зколом, з зколу не пішла
Те ж саме, але йде зі зколу через 20хв.(смичок через 15хв.)
Те ж саме, але йде зі зколу через 15хв.(10хв.)
Те ж саме, але йде зі зколу через 10хв.(5хв.)
Те ж саме, але припиняє виправлення зколу через 5хв.(2хв.)
Те ж саме, але йде зі зколу через 2хв.(1хв.)
Загубивши слід звіра, не розшукує його, а йде шукати другого звіра
Загубивши слід звіра, не розшукує його, а йде до ведучого
Якщо випробовувана одиниця не більш як один раз йде зі зколу або полаза для перевірки наявності ведучого, але потім самостійно повертається до роботи, оцінка за в’язкість знижується на 1-2 бали (окрім гончаків віком до 1,5 року).
За підміну звіра (зайця зайцем, лисиці лисицею) в’язкість знижується на 3 бали за кожний випадок підміни;
При в’язкості оціненій менше ніж у 10 балів диплом випробовуваній одиниці не присуджується.

14
13

12
10

8
6

2-4

0


6. Голос
1. Сила та чутність
Дуже сильний, чутний та звучний з частою віддачею.

10 Те ж саме, але з не частою віддачею
Сильний, чутний та звучний з частою віддачею
Сильний, чутний та звучний з рідкою віддачею
Досить сильний та чутний з частою віддачею
Досить сильний та чутний з рідкою віддачею
Мало чутний, недостатньо звучний
Те ж саме, але глухий, хриплуватий
ПРИМІТКА. При оцінці голосу експерт повинен враховувати силу вітру, час року, характер лісонасаджень. 9
8

7

6
5
4
3-1
2. Музикальність (фігурність)
а) для одинаків
Фігурний, співучий, який часто змінюється по висоті (здається, що ганяють два гончаки), чи голос з добре вираженим (безперервним) зарьовом чи заливом.



5 Фігурний, співучий, але не часто міняється по висоті, чи з неяскраво вираженим зарьовом чи заливом
Двійний, співучий, зі слабко вираженим підголоском, або зарьов чи залив при підйомі звіра
Двійний, співучий, без підголоска
Породний, але однотонний

4

3

2
1
б) для смичків
Голоси гончаків фігурні, різні по тембру і висоті. Або у одного зарьов, а у другого залив.
5 Голоси гончаків фігурні, різні по тембру чи висоті
Голоси двійні, співучі, різні по тембру чи висоті, або зарьов чи залив при підйомі звіра
Голоси породні, однотонні, різні по тембру
Породні, однотонні, однакові по тембру
4

3
2
1
3. Вірність віддачі
Гончаки віддають голос тільки по сліду гонного звіра

5 Віддача голосу по сліду гонного звіра, іноді на проносах та зколі, але не більш як 30 сек.
Віддача голосу по сліду гонного звіра, на проносах, на зколі (до 1хв.), часта віддача голосу без просування (до 2хв.)
Віддача голосу "у п'яту" понад 1хв. чи часта віддача голосу без просування до 5хв.
Гончак не змовкає на зколі і виправляє його з голосом та гін “у п'яту” понад 2хв..
4


3

2

1
7. Звальність
Гончаки звалилися протягом 1хв.
При роботі в очереті за 2хв. 5 Те ж саме, але протягом 2 хв., а в очереті за 3хв.
Те ж саме, але протягом 3 хв., а в очереті за 4хв.
Те ж саме, але протягом 4 хв., а вочереті за 5хв.
Те ж саме, але протягом 5 хв. 4

3

2

1
8. Рівність ніг
Гончаки женуть кучно (“плече в плече”), міняючись місцями
5 Те ж саме, але не міняються місцями
Гончаки женуть розтягуючись не значно (до 3м.) один від одного. При цьому враження дружності гону по голосах не порушується.
Гончаки розтягуються значно - до 5 метрів, при цьому дружність гону порушується.
Гончаки розтягуються значно - до 10 метрів 4

3

2

1
9. Паратість
Гончаки переслідують звіра швидким галопом, виходячи за звіром не більш як через 1-1,5 хв. А при роботі в очереті через 2хв.
ПРИМІТКА. Паратість оцінюється не раніше, як через 20 хв. після початку гону

10 Те ж саме, але виходять за звіром від 1,5 до 2 хв., а при роботі в очереті через 2,5хв.
Те ж саме, але не швидким галопом, а при роботі в очереті виходять за звіром через 3хв.
Гін швидкою риссю та виходять за звіром при роботі в очереті через 3,5хв.
Гін риссю, та виходять за звіром при роботі в очереті через 4хв.
Гін рисцою, та виходять за звіром при роботі в очереті через 5хв.
Гін шагом 9

8 - 7

6

5 – 4

3

2-1
10. Приїздка (слухняність)
а) одинаки
Гончак іде за ведучим без шворки, стоїть перед напуском та швидко виходить на ріг чи виклик ведучого (через 5хв.), якщо він не на гону

5 Спокійно йде на шворці, стоїть у нашийнику і швидко виходить на ріг чи виклик ведучого (через 10хв.)
Несильно тягне на шворці та неохоче виходить на ріг, виклик ведучого (через 30хв.)
Дуже тягне на шворці і не виходить на ріг чи виклик протягом 40хв.
Не дає себе підловити ведучому після закінчення роботи

4

3


2
1
б) смички
Гончаки без змички йдуть за ведучим, розімкнуті стоять за наказом ведучого і швидко виходять на його виклик чи ріг (через 5хв.), якщо не женуть.

10 Те ж саме, але йдуть за ведучим на змичці і стоять розімкнуті. На виклик виходять через 10хв.
На шворці не тягнуть, але без змички не стоять і виходять на виклик ведучого через 20 хв.
На шворці тягнуть, стоять тільки зімкнуті і виходять на виклик ведучого через 30хв.
Гончаки сильно тягнуть на шворці, не стоять зімкнуті і довго не виходять на виклик ведучого (протягом 40хв.)
Гончаки сильно тягнуть на шворці, не реагують на команди ведучого і не дають себе підловити ведучому після закінчення роботи
8-9



7

6

4

2-1
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 21 червня 2013 15:52

Ці правила для традиційних зайце/лисогонів РГ, РРГ та ЕГ. Розумію, що КУКГ вони повністю не підходять. Тому запрошую до розмови.
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення StefcoG » 21 червня 2013 16:00

Мабуть потрібно відредагувати попереднє повідомлення бо "бали з'їхали" .
Medicus curat natura sanat — медицина лікує, природа зцілює. (лат.)
Аватар користувача
StefcoG
 
Повідомлень: 713
З нами з: 14 червня 2013 15:59
Собаки: Ненецька лайка (в батька)
Зброя: Beretta A300, Franchi Instinct, Tikka T3
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 21 червня 2013 16:04

я дав ссилку де можна подивитись нормально, бо я пробував, а воно всерівно не те як в таблиці.
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 30 червня 2013 18:10

Невже ніхто не готовий розповісти як він бачить робочі якості УКГ.
Розпочну з себе тоді. Але відразу з пропозиціями розцінки робочих якостей по вільному кабан/козі і пушному звіру (заєць/лис).
Еталон роботи взяв 15 хв, На полаз 1 год.
1. ПОлаз вважаю для УКГ маю бути такий же широкий, глибокий і в контакті з ведучим як і в традиційних зайцегонів. 300-500 м вліво і вправо від ведучого! Вестись на галопі, зрідка риссю. Гончак не повине бігати дорогами чи т.п. Особливо звертати увагу на розумність цього полазу. Чи відвідує гончак харктерні місця для перебування звіра (чагарник, хащі, завали і т.п.). Полаз чимось повинен нагадувати човник лягавої фільд трайлщика. Розцінювати як і в звичайних правилах в 10 балів зі 100. За відсутність полазу протягом 10 хв - знімаєм! Вся ж розцінка як і в традиційних правилах.
2. Добутливість в УКГ повинна бути одна з головних якостей УКГ. Оскільки УКГ - це для мене в першу чергу загонна колективна собака, яка повинна за мінімальний час знайти звіра. Виняткова добутливість буде забезпечуватись класним полазом і великим чуттям (про нього пізніше). Тому для добутливості, як на мене тре виділити не 5 балів, як в традиційних правилах, а 15 з 100! Максимально 15 балів давати за підйом звіра протягом 15 (може 20, обговоримо) хв. Далі за кожні наступні 5 хв часу в полазі скидати по 1 балу. Чому так. Ви стали на номер, і загоничам з УКГ потрібно чим найшвидше виставити на вас звіра, особливо. коли мороз на вулиці понад 10 градусів Цельсія. Тобто підйом звіра в полазі понад 55 хв розцінюється мінімальним балом 6. За постановку гончака на шумового чи "лєвого звіра" давати 5 балів.
3. Майстерність вважаю потрібно розцінювати вищим балом упевнений гін без зколів, з рідкими і короткими перемовчками протягом 15 хвилин (за це час звір вспіває вийти з загону (хоча ці 15 хв теж потрібно обговорити, можливо поставити 20). Максималоно розцінювати в 15 балів з 100 ( в традиційних правилах 25). Чому занизив бал. Бо яка майстерність може бути при переслідуванні кабана чи кози, коли їх слід і так смердить ,+ він без здвійок і т.д! 15 балів за майстерність відшукувати слід коли звір перестрибнув дорогу, канаву. А по пушному заєць чи лис за 15 хв рідко коли вспівають намудрити, щоб гончаку потрібно бути сильно майстерним, щоб продовжувати роботу. Якщо перемовчок більше 30 с з 15 хв мінус 1 бал. 1 хв сколів - 13 балів, 1,5 хв - 12 балів, 2 хв - 11 балів, 3 хв - 10 балів.Думаю, мінімальна майстерність має бути 10 балів.
4. Чуття. 15 балів (традиційні праила 10)! Оскільки гончак тільки з сильним чуттям зможе бути швидко по нічних набрдах, жирах знайти звіра, зможе чітко вести гін.Чуття розцінювати відповідно майстерності, але з врахуванням тропи. Тобто Майстерність 15, чуття 15. Майстерність 14 - Чуття відповідно 14.... М. 10 - Ч. 10.
5. Вязкість. Як на мене, то будь який загін звір промчить за 15 (20 ) хв. А оскільки в УКГ ми вязкість не культивуємо, тому розцінювати цю якість слід в 10 балів. Чому саме 10 балів - бо всетаки, щоб переслідувати пушнину, тре мати мінімальний мисливський азарт, а при остановці копита, потрібно його все таки мати вязкість і злобу в придачу "брати" і не відходити! Також, якщо звір зійшов вирвався з умовного загону, а гончак його переслідує далі понад 10 хв (час обговорюємо), то також знімаєм бали. Тобто культивуєм "помірну" вязкість. Мінімальна 15 хв роботи, максимальна 30. Все що більше і менше - відкидаєм бали. Наприклад робим мінімальний бал за вязкість 5 балів. За малу вязкуість скидаєм 1 бал за кидання гону. 14 хв і кинув - 9 балів, 13 - 8 балів, 12 - 7 балів, 11- 6 білів, 10 хв - 5 балів. Все що менше - залишати без диплому. І за надмірну вязкість. Понад 20 хв - 9 б., понад 25 - 8 б., понад 30 хв - 7, понад 35 - 6, понад 40 хв - 5 балів, все що більше - без диплому.
6.1 - 6.3. Все як в традиційних правилах. + обмеження по силі б дав, щоб сила голосу мінімально була 6, все нижче, диплом не давати. Гончаків все таки культивуєм, а не шариків. Гоном потрібно насолоджуватись!
7. Паратість. Гончаки переслідують звіра швидким галопом, виходячи за звіром не більш як через 1-1,5 хв. 10 балів. Чому 10, бо на загонні потрібно максимально орієнтуватись де знаходиться звір. Згідний звіра на швидкому галопі важчо стріляти, але копито, якщо йде мєдлєно, то і набагато обережніше!
8. Приїздка. 5 балів. Гончак іде за ведучим без шворки, стоїть перед напуском та швидко виходить на ріг чи виклик ведучого (через 5хв.). В традиційних правилах є таке, що виходить на виклик ведучого, "якщо він не на гону" - це забираєм! Якщо звір в загоні, гончака викликати ніхто не буде. Якщо звір вийшов, то по любому має кинути гнати, ми ж не вязких культивуєм! + Завжди приємніше полювати з послушними гончаками, ніж з "шибайшоловами"!
Загалом виходить 100 балів.
Пункт 9, розцінити навіть не знаю як. По кабану має робити жостко, з хватками, пушнину додушувати навіть не задумаючись зходу!
----------------------------------------
Профіль: кабан/коза і Заєць/лис. Кабан/коза - одні з основних обєктів на яких полюють з УКГ, заєць/лис - також основні оєкти полювання, + перевіряють чуття гончака і його майстерність!. Універсальність : К/С, і все решта.
До класу Еліта допускати собак з одним дипломом не нижче ІІ ст. по профільному звіру, а також не нижче ІІІ ст по іншому профільному звіру (тобто, якщо є Д. ІІ по зайцю, то Д. ІІІ по кабану обовязково!).


Трохи накидав. Багато що потребує коригування. Навіть сам еталон часу роботи , вибраний 15 хв і все решті. Але перш, ніж критикувати, давайте кажете як ви думаєте спочатку, а дулі вступайте в дискусію.
Може і вдасться створити правила випробувань спеціально для УКГ!
Востаннє редагувалось hanter39 в 30 червня 2013 18:20, всього редагувалось 1 раз.
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 30 червня 2013 18:18

І ще одне, перш ніж щось писати чи критикувати, перейдіть по ссилці і прочитайте традиційні правила випробувань дл "зайце/лисогонів", що б ви могли хоч трошки орієнтуватись!
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення собаколюб » 01 липня 2013 08:44

критикувати не збираюсь, бо ж ти краще знаєш ці правила :D
маю таку думку - організувати спільне полювання для карпатців, запросити двох експертів "в гості"! почути їхні рекомендації + твої + обговорені в колективі після полювання = формування правил!
а для цього необхідно стати членом Клубу та зібрати кошти...
Якщо біжиш, то не спіткнися
Якщо спіткнувсь, то не впади
Якщо упав, то вставай мерщій
І далі ти біжи...
Аватар користувача
собаколюб
 
Повідомлень: 1606
З нами з: 03 червня 2013 15:34
Звідки: Україна, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н
Собаки: УКГ АЗА, 18.03.11р.н. та УКГ БАРОН, 23.07.12р.н.
Зброя: -
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 01 липня 2013 12:01

Та яка різниця хто краще знає правила! Правила мають писатись під ідеал роботи породи, а не собаки мають робити по дичині під правила.
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення собаколюб » 01 липня 2013 13:26

щоб сформувати ідеал, треба бачити роботу більшості "неідеальних". а вже потім підтаскувати молодняк під ідеал...
така моя думка
Якщо біжиш, то не спіткнися
Якщо спіткнувсь, то не впади
Якщо упав, то вставай мерщій
І далі ти біжи...
Аватар користувача
собаколюб
 
Повідомлень: 1606
З нами з: 03 червня 2013 15:34
Звідки: Україна, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н
Собаки: УКГ АЗА, 18.03.11р.н. та УКГ БАРОН, 23.07.12р.н.
Зброя: -
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 01 липня 2013 15:02

Всього навсього потрібно визначитись, що кожен хоче бачити від роботи УКГ! Для цього була створена тема, але ні один поки не в змозі розказти по кожному пункту, що він хоче від карпатця, ні той хто 1 рік з УКГ, ні той хто 30 років...
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення vasyl eger » 02 липня 2013 00:13

ya ne specialist u psax i u gonchakax ... i ne duzhe vlasnyk :cry:

ale bachu ,sho vzhe i z davno sformovanymy porodamy i vyznanymy svitom ,- E TI SAMI PROBLEMY !
vasyl eger
 
Повідомлень: 460
З нами з: 03 червня 2013 16:29
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення WAWA » 02 липня 2013 20:26

Думаю, що найперше потрібно обговорити час роботи КГ по різному звірові!!!!
Кабана і козу не більше години, так наприклад мій Тризор працює до години рідше 1,5 за такими звірами.
По лисиці працює до 2 годин, в парі з Ліндою максимум, що гонили до 3,5 години - таке влаштовує бо звір крутить і не йде світ за очі, з зайцем у нас туго :(
Куниця - це на любителя, при загінному полюванні на кабана, робота по куниці може зіпсувати настрій ()*?:;
WAWA
 
Повідомлень: 905
З нами з: 31 травня 2013 20:11
Звідки: Україна, Львів
Собаки: Карпатчики
Зброя: ТОЗ-34Р
Місце проживання: 0975139028

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 02 липня 2013 20:38

Василю, які 1,5 -3,5 год! Вже ж оприділились, що робим з УКГ не вязку гончу. А з тим часом, що ти запропонував не тре ніяких привил нових, і будуть наші карпатці першодипломниками. Але з надцять років існування УКг так ніхто і не ризикнув виставити УКГ по зайцю чи лису.
Давайте визначатись тоді, скільки мінімально і максимально повинна працювати карпатка по звіру в ідеалі.
п.с. ти сам знаєш як я люблю вязких довгогонів, але раз укг робим для колективного загінного полювання, то як на мене оптимум 15-20 хв гону, якщо звір не ранений. Від того відштовхувався при розробці правил. Скажете 30 хв, буду перероблювати.
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення WAWA » 02 липня 2013 21:51

Я написав про роботу, яку бачив зі своїх собак. 2-3,5 год. це максимум, що було, а так всередньому до години часу і мене це влаштовує. Для класичних гончаків це нижня планка чи не так?
І одне що ще є суттєво відмінне від класиків це не така в"язкість сліпа за копитом (*?:
WAWA
 
Повідомлень: 905
З нами з: 31 травня 2013 20:11
Звідки: Україна, Львів
Собаки: Карпатчики
Зброя: ТОЗ-34Р
Місце проживання: 0975139028

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення StefcoG » 03 липня 2013 04:34

Хантер - всі пункти шо тут є разом, повинні мати кожен свою окрему тему. Бо наприклад я не знаю з чого почати і де закінчити . Це величезна маса матеріалу. А як підряд писати то буде ціла дисертація. Моя пропозиція , ми не готові зараз отак "пакетом" все обговорити , тому створюємо теми - "Вязкість", "Голос", "Пріоритетні звірі" і так далі, по кожному детально обговорюємо. Тоді можна щось вирішити. А вирішимо по темах тоді зберемо все в купу, і воно саме все вийде.
Medicus curat natura sanat — медицина лікує, природа зцілює. (лат.)
Аватар користувача
StefcoG
 
Повідомлень: 713
З нами з: 14 червня 2013 15:59
Собаки: Ненецька лайка (в батька)
Зброя: Beretta A300, Franchi Instinct, Tikka T3
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення собаколюб » 03 липня 2013 08:01

hanter39 написав: Але з надцять років існування УКг так ніхто і не ризикнув виставити УКГ по зайцю чи лису.

чому? по моїм данним один диплом по пушному у карпатця є!!! зв"язуйся з Скедровим, він знає...
Якщо біжиш, то не спіткнися
Якщо спіткнувсь, то не впади
Якщо упав, то вставай мерщій
І далі ти біжи...
Аватар користувача
собаколюб
 
Повідомлень: 1606
З нами з: 03 червня 2013 15:34
Звідки: Україна, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н
Собаки: УКГ АЗА, 18.03.11р.н. та УКГ БАРОН, 23.07.12р.н.
Зброя: -
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 03 липня 2013 10:32

Говорив був колись з Сергієм, нічого про диплом по пушному звіру не казав, лише про кабана і борсука.\
Стефко, добре, сьогодні займусь в цьому розділі створенням тем по кожному пункту, першим постом поясню детальну кожну робочу якість і т.п., а далі всіх запрошую в розмову про УКГ, а не про курей і т.д.
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення собаколюб » 03 липня 2013 10:53

коли говорила з Скедровим по питанні участі карпатців на виставці, то стало зрозуміло, що на виставку краще відправити собак, робочих по пушному, а я йому "Ви ж здається казала, що вже є диплом...", а він мені "Так його і вмовив!"
Якщо біжиш, то не спіткнися
Якщо спіткнувсь, то не впади
Якщо упав, то вставай мерщій
І далі ти біжи...
Аватар користувача
собаколюб
 
Повідомлень: 1606
З нами з: 03 червня 2013 15:34
Звідки: Україна, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н
Собаки: УКГ АЗА, 18.03.11р.н. та УКГ БАРОН, 23.07.12р.н.
Зброя: -
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення WAWA » 12 липня 2013 08:30

Бачу Роман, Ти дальше ведеш дискусію на хантінгу.
Вязкість на мою думку потрібно розділяти. Вязкість до пушного це одне, а по копиту це друге.
Я наприклад за таку роботу КГ де він працює непогано по пушному 30-60 хв, але вязкість по копиту не повинна бути такою як проявляють РГ, РРГ чи ЕГ.
WAWA
 
Повідомлень: 905
З нами з: 31 травня 2013 20:11
Звідки: Україна, Львів
Собаки: Карпатчики
Зброя: ТОЗ-34Р
Місце проживання: 0975139028

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення собаколюб » 12 липня 2013 11:35

мені, супер в"язкої, собаки не потрібно...
Якщо біжиш, то не спіткнися
Якщо спіткнувсь, то не впади
Якщо упав, то вставай мерщій
І далі ти біжи...
Аватар користувача
собаколюб
 
Повідомлень: 1606
З нами з: 03 червня 2013 15:34
Звідки: Україна, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н
Собаки: УКГ АЗА, 18.03.11р.н. та УКГ БАРОН, 23.07.12р.н.
Зброя: -
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 12 липня 2013 23:21

Кажеш 30-60 хв по пушному. Та щось мені здається, що 30 хв гарного гону якщо покаже 1 з 10 - то за щастя буде, а то й менше. + Говорили, що все таки будем схилятись до "створення" не вязкої гончої, тому краще орієнтуватись на більш короткі гони.
До дискусії перейшов на хантінгу, бо люди там більш активні.
Тоді давайте свої пропозиції по мінімальному і максимальному гону УКГ по пушнині і копиту. Зокрема по зайцю в традиційних зайцегонів 40 хв, по лису 1 год. В нас також ріниця може бути. Обговорємо!
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення vasyl eger » 13 липня 2013 01:21

pro kurej to pro mene i brygadyra zgadav :D

ROM . pro sho ty xoch aby pysaly i xto ?

ta ne dumaj sho 2 tyhni yak stvoryly forum ,to zaraz i VSI konkretni pravyla DOSKONALI napyshemo i klub stvoremo i na zmagannya poidemo i vystavky i vyproby¡uvannya , i vsi viazky zaplanovani budut ...i ce za 1 misyac .

karpatem zajmaemos uzhe 5 rokiv i she bagato PIATERICHOK BUDE .
POTROXU .
i ya b xotiv vsio i zrazu , ale tak nema u zhytti .
vasyl eger
 
Повідомлень: 460
З нами з: 03 червня 2013 16:29
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення WAWA » 13 липня 2013 09:04

Усі Кг, з якими я полював, то елементарно гонили лиса годину, за зайця не скажу бо за все життя Тризор гонив разок, але теж більше пів години.
По копиту години достатньо - моя думка, може і забагато!!!
WAWA
 
Повідомлень: 905
З нами з: 31 травня 2013 20:11
Звідки: Україна, Львів
Собаки: Карпатчики
Зброя: ТОЗ-34Р
Місце проживання: 0975139028

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення бригадирь » 13 липня 2013 13:06

hanter39 написав:До дискусії перейшов на хантінгу, бо люди там більш активні.


:(? Як ми там непишемо то вони і заговорили по інакшому....Я також вважаю ,що час по лисові нетреба сильно зменшувати,із зайцем трішки проблема,чомусь Карпатець неохоче його ганяє на тривалість,напевно всежтаки дається в знаки те що то більш звірова собака і зовсім нетому ,що він має слабе чуття чи ще щось в тому роді про що Ти неодноразово наголошуєш hanter39,напевно проблема в тому ,що ми недостатньо добре цим займаємося...Поясню чому я так думаю....Карпатець добра собака і із ним достатньо просто ходити в угіддя де є звір і він там сам починає реалізовуватися,миж з свого боку спочатку за тим спостерігаємо кажучи що він іще малий, а потім зрадівши тому що він ганяє лиса ,козу ,кабана махаємо на того зайця рукою і задовільняємося роботою якої наш Карпатець навчився сам...Я незнаю жодного карпатцевласника який би займався конкретною нагонкою Карпатця по зайцю...По копитові добре сказав БОГУН...Та і нетільки він багато лайчатників кажуть ,я навіть відео на Хантінгові закидував..В супереч правилам по яких випробуються лайки всі хто напрактиці перевірився кажуть ,що в"язка лайка по копитові непотрібна...Так само і із Карпатцями...Богун каже і я із ним на рахунок цього погоджуюся ,що гнати копито має небільше 10 хвилин і якщо те неробить зупинки кидати і повертатися до господара...За 10 хвилин ту козу чи кабана і так можна загнати бог зна куди..І що важливо що в"язкість до лиса ніяк непозначаєть на в"язкості до кабана...Інша справа в"язкість по стоячому звіру...Я зарас неможу сказати скільки вона повиннаби бути,бо немаю великого досвіду у полюванні на кабана,думаю ,що тут би могли добавити Василь Єгер і Богун свої думки....
Аватар користувача
бригадирь
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 03 червня 2013 14:59
Звідки: Закарпаття ...Хуст...
Собаки: Найда 6,05,2004...Джулія 6,05,2012
Зброя: Їж-27
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення vasyl eger » 13 липня 2013 16:15

Z karpatcem polyuvav troxi 20 rokiv tomu ...
vin buv mogo druga lisnyka i slabak bo vse buv na lanci kolo xaty ...

------
ale 10 xvylyn emmm mozhe i zamalo .
ale ce vse zalezhyt vid ugid i vydu polyuvan i vymogy gospodarya .
vasyl eger
 
Повідомлень: 460
З нами з: 03 червня 2013 16:29
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення vasyl eger » 13 липня 2013 22:31

te sho tut vynis na obgovorenny ahanter to superrr

ale davajte PROBUVATY na ciogorichnyj sezon organizuvaty 3 POLIOVI VYPROBUVANNYA-POLYUVANNYA karpatciv :

XMELNYTCHYNA . zaec -lys , data ....

LVIVSHHYNA : KABAN , ZAEC ,LYS, SARNA (KOZA ) .DATA :

ZAKARPATTYA : lys , kaban ...

xochab na kozhne polyuvannya zibralos 3-4 vlasnyky karpatciv !!! + ekspert .

ot sho tre dlya porody i
zvychajno foto-video materilalu kupaaa ;)
vasyl eger
 
Повідомлень: 460
З нами з: 03 червня 2013 16:29
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення Гранітний » 13 липня 2013 23:40

Зокрема по зайцю в традиційних зайцегонів 40 хв, по лису 1 год. В нас також ріниця може бути. Обговорємо!

От і добре.
А по копиту інша справа : полювання ж в основному загонне.
Гранітний
 
Повідомлень: 107
З нами з: 11 липня 2013 15:17
Звідки: Теребля Закарпаття
Місце проживання:

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення hanter39 » 13 липня 2013 23:42

Василь каже істину!
закоханий у полювання
hanter39
 
Повідомлень: 1389
З нами з: 15 червня 2013 13:52
Звідки: Хмельниччина
Собаки: Гончаки
Зброя: мц 20 01 ш
Місце проживання: Хмельниччина

Re: Який УКГ нам потрібен (робочі якості)?

Повідомлення StefcoG » 14 липня 2013 04:50

Василь то каже істину але не зовсім ... Якщо кількох людей на полювання випробування ще можна знайти то як ви думаєте забезпечити іх експертами?
Medicus curat natura sanat — медицина лікує, природа зцілює. (лат.)
Аватар користувача
StefcoG
 
Повідомлень: 713
З нами з: 14 червня 2013 15:59
Собаки: Ненецька лайка (в батька)
Зброя: Beretta A300, Franchi Instinct, Tikka T3
Місце проживання:

Далі

Повернутись до Польова робота УКГ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron