Сторінка 1 з 1

КСУ

ПовідомленняДодано: 19 січня 2017 17:10
собаколюб
Чи бажаєте бачити укг в системі ксу? А вподальшому - FCI?

Re: КСУ

ПовідомленняДодано: 02 листопада 2021 10:05
собаколюб
опис породи робив Роман Суховецький для КСУ, але КСУ опис врізали, бо Дуже багато тексту. Хоча як на мене це найкращий опис!!!!! Знайомі експерти КСУ казали що даний опис ідеальний і розписаний так як би це робили педантичні німці...
і якщо чесно, особисто я керуюся ним....
1. СФЕРА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ
Стандарт УКГ містить мінімальні вимоги. Заводчики та експерти-кінологи УКГ – не мають права порушувати дані положення.
2. МЕТА
Даний коментарій до стандарту УКГ призначений для власників, ведучих, заводчиків, експертів і претендентів на експертів-кінологів по породі УКГ. Коментарі призвані пояснити як потрібно користуватись та використовувати стандарт УКГ. Текст виділений курсивом, дослівно відповідає запропонованому тимчасовому стандарту УКГ.
3. ВІДПОВІДНІСТЬ ТА ОДОБРЕННЯ
Відповідальним за стандарт породи УКГ – є країна походження породи – Україна. Дійсний тимчасовий стандарт виданий ФМСУ (Колективний член КСУ FCI) .
Нові зміни та доповнення може робити лише Регіональний Клуб УКГ.
4. ВИКОРИСТАННЯ
Мисливська собака для роботи на поверхні по усіх видах дичини.
5.1. КЛАСИФІКАЦІЯ
Група - гончі. З робочими випробуваннями.
5.2. КОМЕНТАРІЙ
Багато експертів та кінологів не відносять УКГ до гончих порід собак. УКГ – мисливська собака! Особливістю якої є робота з ГОЛОСОМ, помірною в’язкістю та злобою вище середньої по усіх видах дичини (ведмідь, лось, кабан, олень, косуля, борсук, лисиця, заєць, фазан, перепел, качка) та робота по кров’яному сліду. Відмінний екстер’єр не виключає наявність робочих якостей. Ціллю розведення УКГ повинно бути: екстер’єр і робочі якості.
6.1. Коротка історична довідка
Дана порода мисливських собак утворилася на території сучасних Карпат та прилеглих територій. В залежності від територіального розташування та використання було утворено до десяти різних порід, котрі багато кінологів відносять в так звану трансільванську групу гончих порід собак. На території гір Українських Карпат в окрему породу було виділено Українського карпатського гончака. Перші згадки та фото докази полювання з даною породою вказують на початок ХХ століття. Племінні книги мисливських собак за 1950 – 1976 роки, де написано, що за цей період серед численних порід мисливських собак на племінний облік було поставлено 7 карпатських гончаків. Також було відшукано свідоцтва видані обласним УТМР Закарпаття на карпатського гончака у 1973 році. У 80-тих роках експерт-кінолог Всесоюзної категорії Ю. Букатевич в своїй книзі «Мисливське собаківництво» описав на той час ще не визнану породу - карпатську гончу. Також вказав, що станом на 1985 рік на обліку стояло 19 карпатських гончаків. Про цю породу також знали за часів СРСР і за межами України, оскільки опис породи карпатського гончака був надрукований у книзі відомого російського заводчика-селекціонера російських гончаків Дмітрієва. Підтвердженням цих описів є численні фотографії тих років полювань з УКГ.
УКГ має спільне походження з трансільванськими, литовськими, словацькими гончаками, адже всі вони колись розвивались як єдина група, але вже понад століття УКГ розвивається як самостійна порода!
7.1. ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД
Типова чорно підпала з можливими білими невеликими плямами гонча. Міцного-сухого типу конституції. Собака добре складена, вище середнього росту, злегка розтягнутого формату, але компактної будови, мускулиста, з спокійною посадкою голови та уважним розумним поглядом. Завжди готова до руху. У собак чітко виражений половий тип.
7.2. КОМЕНТАРІЙ
Даний опис для визначення загального вигляду УКГ. Екстер’єр в цілому націлений на мисливське використання. Збалансовані в усіх частинах пропорції показують гармонійну картину і забезпечують хорошу рухливість. Вся передня частина добре виражена. В УКГ не надто висока посадка голови показує зосереджений та розумний погляд. Представники УКГ повинні випромінювати з себе впевненість та надійність.
Усі представники повинні бути міцного-сухого типу конституції. Занадто тяжкі собаки, як і надміру сухі, хортоподібні – не можуть отримати оцінки «відмінно». В залежності від вираженості недоліку, це може вплинути до зниження оцінки навіть до «задовільно». Заводчики УКГ повинні орієнтуватися на коректний тип.
8.1. ВАЖИВІ СПІВВІДНОШЕННЯ (ПРОПОРЦІЇ)
Нижня точка грудини знаходиться над рівнем землі на відстані ½ від висоти в холці або злегка нижче. Іншими словами грудна клітка повинна доходити до локотків або опускатися трохи нижче. А коса довжина тулуба повинна гармонійно відповідати з висотою в холці, приблизно 1,04-1,1 до 1 (індекс розтягнутості 104-110).
8.2. КОМЕНТАРІЙ
Розмір «1» виражає висоту від полу до верхньої точки лопаток (холки). Розмір «1,04-1,1» виражає довжину тулуба від кіля до бедрових кісток.
Перед проведення вимірів слід зафіксувати вихідну точку замірів. Для отримання коректних середніх показників необхідно провести три-п’ять вимірів. Співвідношення вимірюють наступним чином:
Умовна довжина тулуба 66 см, висота в холці 60 см. Відповідно обраховуємо 66:60=1:1,1.
Компактний УКГ наближається до співвідношення 1,04.
Надміру розтягнуті УКГ, котрі мають співвідношення 1 до 1,12 і більше, отримати оцінку «відмінно» не можуть. Як і ті, котрі наближаються до квадратного формату та мають співвідношення менше, ніж 1 до 1,04.
УКГ занадто «високі на ногах» - грудна клітка не достає ½ висоти в холці, не можуть відповідати стандарту. В таких випадках, оцінку «відмінно» ставити не рекомендується.
Якщо експерт-кінолог, виходячи з вищеописаних пропорцій, не бажає ставити оцінку «відмінно», він може це зробити лише після обов’язкових проведень замірів спеціальними приладами. Виключення можуть складати лише занадто очевидні екстремальні випадки.
9.1. ПОВЕДІНКА, ХАРАКТЕР
Характер позитивний, типовий сангвінік, злегка обережний до не знайомих, спокійний, не агресивний, з врівноваженим темпераментом.
9.2. КОМЕНТАРІЙ
З вище згаданих причин стає зрозуміло, чому УКГ у всіх визиває симпатію. Адже широка шкала достоїнств і неймовірних здібностей не тільки мисливських, а й сторожових та компанійських – роблять дану породу по справжньому універсальною.
По відношенню до характеру ми розрізняємо вроджені та набуті недоліки. Для заводчика важливо знати, набутий недолік внаслідок недобросовісного виховання, вирощування, дресирування чи все ж має місце справді вроджений фактор. Експерт же оцінює лише те, що бачить в момент проведення експертизи. Факт зберігається фактом: суки(вижлівки) – мами, котрі мають проблеми з поведінкою, є негативним прикладом для своїх цуциків і частково передають їм цей недолік. Собаки трусливі, зажаті, агресивні, ті що кусаються від страху чи ті що випорожняються під себе на ринговому полі, не можуть отримати оцінку «відмінно». УКГ, котрі не показують себе (надміру тягнуть, впираються) і не дають оглянутися – прикус, зубна формула, наявність у вижлеців/кобелів двох сім’яників (хоча б за допомогою ведучого), ті, котрі ховаються в ноги при підходженні експерта, теж не можуть отримати оцінку «відмінно». В залежності від ступеня порушення поведінки, не важливо, чи це вроджене чи набуте, експерт може знизити оцінку, навіть до дискваліфікації. Рішення «покинути ринг без оцінки» - неправильне, адже критерій поведінки має бути проконтрольований.
В усіх положеннях, стандартах, правилах є фраза: «Характер повинен оцінюватися як слід, на відповідність породі». При описі експертам тим не менше не рекомендується говорити про «характер», а більш правильно буде говорити про «поведінку». Адже характер собаки не може бути оцінений за такий короткий період часу, що має експерт.
10.1. ГОЛОВА
Клиноподібна, пропорційна, не велика, суха.
10.2. КОМЕНТАРІЙ
Опис голови коректний і в загальному є вичерпним. Слід лише відмітити лише те, що пропорційною головою в УКГ слід вважати голову з співвідношенням морди до черепа 45% : 55%.
11.1. ЧЕРЕПНА ЧАСТИНА
Черепна коробка злегка більше морди. Виражені надбрівні дуги. Виражений перехід від лоба до морди.
11.2. КОМЕНТАРІЙ
Череп в міру широкий, але і не вузький. Добре виражені надбрівні дуги обов’язково мають бути в підпалі. Перехід від лоба виражений. Представники з надмірним переломом, типу як у пойнтера не можуть отримати оцінку «відмінно», як і представники, в котрих цей перехід занадто плавний, загладжений. Досить часто трапляються представники УКГ з повздовжньою боріздкою/розрізом на черепі. За надмірно виражений такий розріз також знімається оцінка в міру вираженості такої ознаки.
12.1. ОБЛАСТЬ МОРДИ
Мочка носа широка, чорна.
Морда доволі довга та займає близько 45% довжини голови, пряма або з легкою напруженою, без вираженої горбоносості. Скули відносно сухі, не випуклі.
Губи щільно прилягають до щелепи, без брилів. Краї губ повністю пігментовані.
12.2. КОМЕНТАРІЙ
Мочка носа має бути добре розвинена, широка. За не достатню пігментацію носа (рожевий, рижий, коричневий окрас) експерт не може поставити такому представнику вище оцінки «добре».
Розглядаючи морду, варто звернути увагу на правильність її пропорцій по відношеню до черепної коробки. Найбільш ефектно виглядає морда прямих ліній. Але не слід знижувати оцінку за морду з легкою напружинкою. Але якщо така напруженість більше схиляється уже до горбоносості, то вартує знизити оцінку від міри вираженості навіть до оцінки «добре».
Губи обов’язково мають бути добре пігментовані та щільно прилягати до щелеп. Зустрічаються представники УКГ загружені, от в них найчастіше на кутиках губ звисають брилі. Таким представника не можна ставити вищої оцінки, ніж «добре».
13.1. ЗУБИ І ПРИКУС
Зуби білі, великі, прикус ножницеподібний. Щелепи добре розвинені і мають повну зубну формулу в 42 зуба. Верхні різці щільно розміщені перед нижніми різцями і зуби прямо виходять із щелеп. Небажаний змінюючий з віком при стиранні різців нормальний прикус на прямий.
13.2. КОМЕНТАРІЙ
Щелепи повинні бути добре розвинуті та вміщати 42 зуби. При оцінці слід обов’язково звертати увагу на прикус. Він має бути ножницеподібний. Особливо тре звертати увагу до собак старше шести років у котрих прикус став прямий. Якщо є підтвердження, що раніше даний представник мав правильний прикус, експерт ні в якому разі не може занизити оцінку через даний показник. Також при експертизі слід уважно дивитися на те, як поставлені зуби в рядах. Вони мають бути щільно та рівно стяти у ряду. При огляді дивляться на відсутність зубів. Оперативне вмішування для звільнення зубів категорично забороняється. При виявленні пустих місць, ведучий повинен пред’явити експерту «довідку» від ветеринара з рентгенівським знімком, щоб підтвердити, що зуб випав. В інших випадках собака оцінюється виходячи з того, що даного зуба не було від народження. Також в таких випадках ведучий має право покинути ринг, без винесення оцінки. Значення відсутності зубів не завжди є однаковим. Тому за загальноприйнятою методикою оцінювання слід в УКГ вважати «недоліком» відсутність одного пре моляра Р-2 чи Р-3, або двох Р-1. А от уже серйозною вадою/пороком і оцінка може бути максимально «добре» при відсутності двох псевдокорінних зубів (премолярів) з Р-2, Р-3, трьох пре молярів з Р-1, хоча б одного м’ясоїдного (моляра) зуба М-1, М-2, Р-4 (окрім М-3).
14.1. ОЧІ
Темнокарі. Середньої величини з косим розрізом повік, краї повік темні.
14.2. КОМЕНТАРІЙ
Так як УКГ мають в основі чорний окрас, то найбільш гармонійними дивляться темнокарі очі. Занадто світле, жовте око дивиться у таких собак не гармонійно і виключає оцінку «відмінно».
Досить рідко, але може зустрічатися представник УКГ, як і в інших породах, ектропія (заворот повік у середину) чи ентропія ( вивертання кон’єктиви нижньої повіки). Дані випадки у всіх порід собак є пороком, що їх виключає з розведення, тому подібні представники повинні покинути ринг з оцінкою «дискваліфікація».
15.1. ВУХА
Не товсті, висячі в формі трикутника, кінці злегка заокруглені, середньої величини, переднім краєм прилягають до голови, посадженні трохи вище лінії очей. Покриті короткою шерстю.
15.2. КОМЕНТАРІЙ
Додати щось до вище написаного уже важко. Правильно посадженні вуха повинні бути пропорційні голові, не сильно довгі, але і не зовсім маленькі. Завжди повинні щільно прилягати до голови. У собак з шерстю дещо коротшою можуть проглядатися залисини на вухах. Даний випадок оцінюється як серйозний недолік. Також не вмілі ведучі часто зосереджують увагу виставленої собаки собою окликом чи відволікають лакомкою, виставляючи у стійку. Під час даного процесу у собаки зазвичай напружується основа вух, що робить не паралельну їх поставу до скул чи т.п. У таких випадках експерт має розуміти, що дана ознака викликана невмілою поведінкою ведучого, і на винесення оцінки це не може вплинути, але може вплинути на розставлення місць у рингу.
Постійно напружені вуха чи занадто легкі виключають оцінку «відмінно».
16.1. ШИЯ
Середньої величини, м’язиста, досить широка, в розрізі овальна. Довжина її наближається до довжини голови. Постав по відношенню до повздовжньої осі тулуба утворює кут приблизно 35-45 градусів.
16.2. КОМЕНТАРІЙ
Гарно зложений УКГ несе шию по відношенню до тулуба на рівні 35-45 градусів. Занадто високе носіння голови чи понуре вовче носіння голови псує візуальну красу собаки. Довжина шиї повинна бути приблизно рівною довжині голови, оскільки занадто коротка шия виглядає занадто масивною, а довга – робить голову насадженою на стеблину. На шиї не повинно бути складок. Будь яке відхилення від вищезгаданого слід вважати «недоліком». Експерту також потрібно звертати увагу на УКГ, в котрих відсутня мотивація позитивно показати себе в рингу. Вони вішають голову чи натягуються на повідку не демонструють себе та роблять шию некоректною. Це не потрібно вважати недоліком, однак даний фактор мусить впливати на розстановку в ринзі.
17.1. ТУЛУБ
Холка виділяється над лінією спини.
Спина пряма, м’язиста, достатньо широка.
Поясниця коротка, широка, випукла, мускулиста.
Круп широкий, середньої довжини, мускулистий у міру похилий.
Груди широкі, глибокі, ребра спущені до локтів або і нижче. Добре розвинуті фальшиві ребра.
Живіт підтягнутий вище лінії грудей.
17.2. КОМЕНТАРІЙ
При бажаній ліній верху – холка повинна чітко виділятися вище лінії спини. Вона залежить від довжини плеча і в основному складається з гарно розвиненої мускулатури. В Кобелів (вижлеців) вона краще розвинена, ніж у сук (вижлівок). Тим не менше, відсутність у сук чітко вираженої холки не повинно виключати оцінку «відмінно», це лише може вплинути на розстановку у ринзі.
Спина повинна бути пряма, гарно розвинена у сухих м’язах. Трапляються випадки, що лінія верху є трохи некоректною та має борзуватий вигляд. Тобто собака під час ходьби чи стійки її горбатить. У даному випадку експерт повинен оцінити ступінь вираженості даної ознаки. Якщо собака горбать спину лише при ходьбі або стійці – це виключає оцінку «відмінно». Якщо горбатість спини проявляється в обох випадках, то така собака отримує оцінку не вище «добре».
Круп в УКГ також має бути достатньо мускулистий. У більшості собак він у міру похилий, навіть дещо скошений. До недоліків слід відносити занадто скошений круп та погано розвинутий.
Бажана форма грудної клітки досить чітко описана. У найбільш правильно зложених представників УКГ вона опущена нижче ліктів та утворює так званий «кіль». Собаки з недостатньо розвиненню та опущеною грудною кліткою не можуть отримувати оцінку «відмінно». А недостатньо розвинена грудна клітка з скритими фальшивими ребрами та сплющена з боків робить виставленого представника взагалі не цікавим до розведення та не дозволяє йому дати більше оцінку, ніж «добре».
Також слід добре розуміти, яка коректна лінія низу в УКГ. Адже перехід від ребер до підтягнутого живота вміру виражений. Що робить собаку візуально ще більш сухішою. Представник в котрого живіт на лінії грудної клітки не може отримати оцінку «відмінно». Також «відмінно» не може отримати УКГ в котрого живіт «прилипає» до хребта.
18.1. ХВІСТ
Шаблеподібний, в основі товстий, до кінця звужується. Довжина до стрибкових суглобів. В стані спокою опущений і витягнутий шаблею чи спущений прямолінійно, в збудженому стані витягнутий, других дві третіх хвоста підіймаються у серпі вище лінії спини.
18.2. КОМЕНТАРІЙ
Що слід розуміти під шаблеподібністю хвоста. Це хвіст, котрий починає свій згин уже після першої третьої хвоста. Хвіст звужується до кінчика. Різка посадка хвоста на крупі не може вважатися недоліком, але може служити при розстановці місць у ринзі.
Правильна довжина хвоста до скакальних суглобів. Занадто короткий чи занадто довгих хвіст +/- 3 см знижує оцінку на один бал. Незначним недоліком також вважається легкий завал хвоста вліво чи вправо. Занадто викривлений кінчик хвоста також знижує оцінку на один бал. Всі вродженні дефекти хвоста, деформації, зрощені один з одним хребці являються дефектами та не дозволяють отримати оцінку вище «задовільно». В сумнівних випадках експерт має вимагати рентгенівський знімок та заключення з будь-якого нейтрального ветеринарного закладу про механічну травму хвоста.
19.1. ПЕПЕРДНІ КІНЦІВКИ
Прямі, сухі, костисті і м’язисті, при огляду спереду прямі і паралельні. Відстань від ліктів до кінця лап дорівнює половині висоти собаки в хоці. Розріз передпліччя овальний, поставлені назад. Плечо-лопаткові з’єднання під кутом 100-120 градусів.
19.2. КОМЕНТАРІЙ
Передні кінцівки знову ж таки міцні, з гарно розвиненими сухими м’язами. Паралельні один одному – лікті дивляться назад. В разі викривлення лап, експерт оцінює від ступеня вираженості чи це незначний недолік чи виражений порок та враховує це при винесенні оцінки. Завжди слід зауважувати, чи відстань від ліктів до кінчиків лап дорівнює половині довжини тіла. Адже при занадто довгій передплічній кістці собака виглядає витягнутою вверх, а при короткій – приземиста. В разі виявлення такого недоліку оцінка не може бути винесена вище «дуже добре».
20.1. ЗАДНІ КІНЦІВКИ
Сухі, костисті і м’язисті, при огляді ззаду прямі і паралельні. Кути з’єднань стрибкових суглобів добре виражені. Кут скакального суглобу 130-145 градусів.
20.2. КОМЕНТАРІЙ
Аналогічно переднім кінцівка, задні також мають бути паралельні один одному. Досить часто трапляється вивернутість скакальних суглобів всередину чи назовні. При достатній вираженості даної вади експерт має право знижувати оцінку на один бал.
21.1. ЛАПИ
Крупні, овальної або круглої форми. Пальці стиснуті. Кігті спрямовані в землю,чорні, при наявності білих пальців допускають і не є недоліком не до кінця пігментовані поодинокі кігті.
21.2. КОМЕНТАРІЙ
Правильна лапа в УКГ виглядає міцно, пальці стиснуть один до одного. Розпущена лапа виключає оцінку «відмінно». В разі наявності білого окрасу на пальцях чи лапі, допускаються і не є недоліком білі нігті. В усіх інших випадках нігті мають бути лише чорні.
22.1. РУХИ
Вільні, прямолінійні, плавні і пружні, з хорошими поштовхами задніх кінцівок.
22.2. КОМЕНТАРІЙ
Оцінка собаки завжди має проходити в русі, адже недоліки спини та кінцівок можна дуже добре скрити в екстер’єрній стійці. Задачею ведучого є підібрати адекватний тепм руху свого карпатця. Під час руху можна визначити такі недоліки передніх кінцівок: недостатньо розмашистий короткий крок, зближена чи занадто розставлена постава кінцівок, переривисті рухи, бочкоподібні кінцівки. При русі також можна побачити і такі недоліки задніх кінцівок: недостатній відштовх, недостатній розмах, задні кінцівки сильно зближені чи розставлені, коровина кінцівок, рухи розкидані.
Бокові рухи спини також вважаються недоліком. Всі описані недоліки виключають оцінку «відмінно».
Рух інохіддю важається дискваліфікуючим пороком. Експерту в даному випадку слід також бути уважним, адже трапляються випадки, коли виставлений представник час від часу змінює рух інохіддю на правильні прямолінійні кроки та навпаки. В такому випадку виставлена одиниця отримує оцінку «задовільно».
23.1. ШКІРЯНИЙ ПОКРИВ
Шкіра щільна, еластична без зморщок.
23.2. КОМЕНТАРІЙ
Зазвичай в УКГ не трапляються зауваження по даному критерію. Хоча в зажирівших собак час від часу проскакують складки на шиї. Особливо експерту потрібно бути уважним під час оцінювання даної ознаки тоді, коди у виставленого представника занадто тісний ошийник/ринговка, котрі можуть натягувати шкіру та утворювати зморшки. Тоді слід собаку оглянути руками та об’єктивно оцінити даний критерій.
24.1. КІСТЯК
Міцний з гарно розвиненою сухою мускулатурою.
24.2. КОМЕНТАРІЙ
Важко щось додати до вищесказаного. УКГ повинен виділятися міцним кістяком, гармонійним зложенням. Увесь кістяк має покривати гарно розвинена суха мускулатура. Собаки, бідні кістяком, а також «рихлі» не можуть отримати оцінку вище «добре».
25.1. ШЕРСТЬ
На голові, вухах коротка шовковиста, на інших частинах тіла до 5 см, жорстка, щільно прилягає до тіла. Рівна без хвилястостей та завитків. Підшерстя добре розвинене. Хвіст покритий рівномірно по всій довжині. На задній стороні ніг можливий грубший покрив шерсті, але без утворення завитків (очосів).
25.2. КОМЕНТАРІЙ
УКГ мають гарну шерсть, пристосовану як до великих мінусових температур, так і до літньої спеки. На голові та вухах шерсть коротка, приємна на дотик. По інших статтях тіла шерсть жорстка, щільно прилягає до тіла. В зимовий період шерсть буває трішки довша за літній. Підшерстя добре розвинене. При проведенні рукою проти шерсті, шкіру побачити майже не можливо. Трішки довша шерсть, але без очосів на задній частині ніг не являється недоліком.
Погано розвинена шерсть до 2,5-х см, слабо виражений підшерсток, залисини на вухах, хвості виключають оцінку відмінно. М’яка шерсть, хвиляста також не дозволяє отримати найвищу оцінку. А от задовга, мяка, не щільно прилягаюча шерсть від ступеня вираженості пороку дозволяють отримати оцінку не вище «добре». А якщо проглядаються ознаки по даному критерію нечистопородності, така собака може отримати і «дискваліфікацію». Помірний підвіс на хвості вважається пороком та знижує оцінку в один бал.
26.1. ОКРАС
Масть чорна з різко вираженими рудими підпалинами на морді, іноді черепній коробці та вухах, надбрівних дугах, грудях, іноді боках шиї, внутрішній і зовнішній стороні кінцівок, на пальцях, на нижній стороні хвоста майже до половини його довжини. Допускаються і не є недоліком білі плями на грудях, лапах, кінчику хвоста.
26.2. КОМЕНТАРІЙ
Виражений чорний колір з підпалинами у зазначених стандартом місцях роблять УКГ дуже ефектними для візуального погляду та помітними на полюванні. У разі розкидування сивих чи рудих поодиноких волосків по чорному полю, таке вважається серйозним недоліком та виключає оцінку «відмінно». Найбажанішими є підпалини насичено рудого відтінку. Трапляються та не є недоліком підпалини більш світлих відтінків (але не жовтих). Якщо підпал занадто зачорнений чи майже відсутній, то таке вважати пороком і оцінка «відмінно» виключена. Білі плями у зазначених стандартом місцях допускають та не є недоліком. Але при визначенні місць у ринзі двох однакових за екстер’єрними даними УКГ експерт мусить надати перевагу представнику без білих плям.
З розведення виключаються собаки з білими плямами у нетрадиційних місцях, а саме верхній частині голови, по боках корпусу чи спині, повністю біла котрась із кінцівок. Виводить собаку із розведення також нетрадиційний підпал - шоколадний.
27.1. РІСТ
Висота в холці: вижлеців (кобелів) 53-63 см, вижлівок (сук) на 3 см менше. Найбільш бажаний для вижлеців (кобелів) 58-60 см, вижлівок 55-58 см. 27.2. КОМЕНТАРІЙ
Такий широкий діапазон меж росту УКГ зумовлений тим, щоб не виключати з породи так званих «малих» карпатців, адже вони несуть досить цінний генетичний матеріал для породи в цілому. Виокремити в зовсім іншу породу чи тип «малих» є майже нереальною справою, через повний брак представників даного підвиду. Тому ведеться практика в’язок двох різних підвидів «малих» і «великих» УКГ з усередненням меж ростів обох.
Серйозним пороком вважається ріст до 2-х см вище зазначеного стандартом верхньої межі або до 3-х см нижче нижньої межі. При таких пропорціях собака отримати «відмінно» не можуть. Представники котрі мають зріст понад 2 см вище верхньої межі чи 3 см нижче нижньої межі виключаються з розведення та отримають «дискваліфікацію». Такі жорсті вимоги по росту зумовлені тим, що собаки вище 2-х см стандарту не можуть бути міцного-сухого типу конституції, а більше наближаються до міцного та виглядають грубіше, важче. Нижчі собаки стають менш придатні до полювань в важких погодніх умовах при снігах.
28.1. НЕДОЛІКИ ТА ПОРОКИ
Будь які відхилення від вищевказаних пунктів повинно бути розцінено як дефект. Серйозність співвідношення до дефекту повинно бути пропорційним його ступеню і впливу на здоров’я та благополуччя собаки.
28.2. КОМЕНТАРІЙ
Експерт чи заводчик собак повинен сам розуміти від ступеня вираженості небажаної ознаки наскільки те чи інше впливає на здоров’я представника і як це може вплинути в подальшому на потомків. До прикладу, відсутність зубів чи не правильний прикус передається по спадковості, і у наступного покоління, можливо, також будуть відсутні котрісь із важливих зубів, і дану лінію розведення уже не можна буде прослідкувати.
Даний коментарій не в змозі врахувати усі можливі випадки, але він максимально відкриває для любителів та експертів УКГ як повинен виглядати Український Карпатський Гончак.
29.1. СЕРЙОЗНІ ПОРОКИ
Загружений або занадто легкий тип конституції.
Невідповідність індексу розтягнутості.
Високозадість або низькопередість.
Плавний перехід від лоба до морди або занадто різкий його перелом.
Сира голова та надміру виражена горбоносість.
Недостатня пігментація мочки носа, країв губ, повік.
Не щільний безконтактний прикус різців.
Викривленість зубів.
Занадто мале, світле чи випукле око.
Занадто товсте вухо чи посаджене на хрящі, покрите задовгою шерстю.
Недостатньо розвинута грудна клітка.
Некоректна лінія верху: провисла спина чи занадто виражена горбатість.
Вроджена викривленість хвоста. Некоректне носіння хвоста. Підвіс на хвості.
Пороки рухового апарату: вивернутість локтів чи скакальних суглобів, розпущеність лапи, слабо виражені кутові суглоби.
Шерсть занадто хвиляста, надміру довга чи коротка.
Ріст нижче до 3-х см та вище до 2-х см виділеної стандартом межі.
Не достатньо виражені підпалини.
Надміру виражена бороздка (повздовжний розріз) на черепі.
29.2. КОМЕНТАРІЙ
Усі представники з наявними та описаними вище пороками не можуть отримати оцінку «відмінно».
30.1. ДИСКВАЛІФІКУЮЧІ ПОРОКИ
Вроджена агресивність чи трусіть.
Неправильний половий тип.
Ріст нижче понад 3 см та вище понад 2 см виділеної стандартом межі.
Різнокольорові очі.
Хвіст бубликом.
Наявність білих плям у не визначений місцях: верхня частина голови та корпусу, повністю котрась із кінцівок.
Відхилення від стандартного прикусу:перекус, недокус.
Вижлеці (кобелі) повинні мати два чітко виражений та розвинених сім’яника, котрі повністю опустилися в мошонку.
30.2. КОМЕНТАРІЙ
Вказані пороки повинні закінчуватися дискваліфікацією УКГ. В даних випадках експерт передає копію родоводу та звіт експертизи в ФМСУ чи Монопородний Клуб УКГ.
Огляд сім’яників в мошонці не повинен викликати забруднень. Підходити до кобеля (вижлеця) завжди експерт повинен спереду, щоб це було не очікувано для собаки. Недружелюбна реакція огляду сім’яників не повинна путатися з агресивністю.
В разі виявлення пороку сім’яників експерт зобов’язаний проінформувати про це і відобразити записом в книзі розведення про непридатність використання даного представника, що тягне за собою дискваліфікацію.
31. НЕДОЛІКИ ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ
31.1. «Відмінно» може отримати тільки собака, котра найбільше приближена до ідеалу стандарту породи, котра показана в бездоганній формі, випромінює із себе гармонійність та врівноваження, собака високого класу з безперечним вмінням показувати себе. На основі всіх цих достоїнств деякі незначні недоліки не можуть заглушити потенціал даної собаки. Представники, що отримають найвищу оцінку повинні бути типовими для своєї статті.
31.2. «Дуже добре» може отримати собака тільки та, котра має усі типові ознаки своєї породи, у котрої правильні пропорції і знаходиться в хорошій формі. У неї можна побачити деякі незначні недоліки, але не морфологічного характеру. Дана оцінка може бути поставлена тільки класній собаці.
31.3. «Добре» отримують собаки, у котрих є основні особливості породи, але наявні недоліки, які неможна скрити від погляду.
31.4. «Задовільно» отримують собаки, котрі в достатній мірі відповідають своєму породному типу, але не мають загальновідомих породних ознак чи їх фізична форма бажає бути кращою.
31.5. «Дискваліфікацію» отримує собака, котра не відповідає породному типу породи, або показує непородну поведінку чи безпідставну агресію, коли наявний дефект прикусу, зубів, окрасу, шерстяного покриву. Також дана оцінка виноситься собаці, котра в цілому відповідає стандарту породи але наявні відмінності не типові породі в більшій чи меншій ступені, що тягнуть за собою негативні наслідки для здоров’я представника чи навіть можуть вплинути на подальше потомство.
31.6. «Без оцінки» залишаються собаки, котрі не можуть отримати ні одну із оцінок. Наприклад, якщо собака не ходить, постійно стрибає на ведучого чи надміру тягне по рингу, що робить неможливим перевірку її кінцівок в русі. Аналогічна ситуація, якщо собака відмовляється показувати зуби та прикус. Також собака зостається без оцінки, якщо присутні сліди втручання чи лікування, котрі можуть ввести експерта в обман. Те ж саме відноситься до випадків, коли експерт має обґрунтоване судження, що собака була піддана оперативному втручанню ( корекція брів, вух, прикусу тощо). Причину експертизи без оцінки необхідно вказати в суддійському звіті.

Читайте уважно !