Сторінка 1 з 1

ЕКСТРЕНА ВАЛІЗКА

ПовідомленняДодано: 08 травня 2015 06:13
StefcoG
Чесно спер звідси - http://uzv.org.ua/uvaga-vi-mayete-buti- ... a-valizka/ (Хм .. тільки тепер побачив що це жіночий сайт))) ) Але прокоментую по свому досвіду - оранжевим шрифтом . Ну і заодно збережу собі, а то постійно щось забуваю в походах :D .

Екстрена валіза, як правило, являє собою міцний і зручний наплічник (рюкзак) від 25 літрів і більше, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування. Всі речі повинні бути новими (періодично поновлюваними) і не використовуватись у повсякденному житті. - В 25 літрів практично неможливо це все запакувати . Моя порада , зразу шукайте наплечник від 40 літрів . Туристи з досвідом мають таку приказку " наплечник і взуття - половина вашого життя" тому не жалійте коштів для ці дві речі . Якщо ви здоровило - вибирайте тактичний наплечник, якщо "делікатний" - ультралайт туристичний . Важливо не забудьте компресійний мішок - це дуже допоможе при укладці , воно ніби "сплющує" ваші речі, а також про "сухий мішок" це з водонепроникного матеріалу, і з спеціальною системою скручування-закривання, ваші речі будуть сухими навіть якщо ви з наплечником шувбовсните у воду. По -бажанню - палки для ходьби або монопод , дуже допомагає у горах та переходу вбрід річок .Перцевий або газовий прей . , захист від хижих звірів та людей.

Екстрена валіза призначена для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події, будь то землетрус, повінь, пожежа, загострена криміногенна обстановка, епіцентр військових дій і т.інше.

Вантаж у наплічнику треба укладати рівномірно. Правильно укладати , а не рівномірно !! В неті купа інформації для укладки ранця, не лінуйтесь подивіться зараз , це займе кілька хвилин для розуміння



У валізку рекомендується покласти наступне:



копії важливих документів в поліетиленовій упаковці . Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів − паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.інше. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. У деяких джерелах так само вказують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких; Потрібно памятати що незавірена копія немає ніякої юридичної вартості!! Хіба для інформації .. Не забувайте про потрапляння інформації в треті руки!
кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей; Краще памятати банківський рахунок і готівка
дублікати ключів від будинку і машини; знову ж таки не забувайте про потрапляння в треті руки
карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв’язку і зустрічі в умовленому місці зустрічі вашої родини;
засоби зв’язку та інформації (невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і БМ діапазоні) та елементи живлення до радіоприймача (якщо потрібні); Карта "кілометровка", якщо можливо добавте gps.Елементи живлення - бажано батарейки ААА . Або ще краще 18650 і підзарядка - туристична сонячна панель . Мобільні телефони і зарядне до них .
ліхтарик (краще кілька) і запасні елементи живлення до нього, сірники (бажано туристичні), запальничка, свічки; Зверніть увагу на налобник . Під час екстрених дій вільні дві руки вам дуже знадобляться . Лупа - 1 грам ваги за допомогою якого можна добути вогонь .
компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним); Годинник від 10 bar або 100 атмосфер. На мою думку кращі пропозиції зараз це кварцеві японці - Seiko, Citizen , Casio або швейцарські типу Wenger .Сонячні окуляри .
багатофункціональний інструмент, що включає (лезо ножа, шило, пилку, викрутку, ножиці тощо); Мультитули - Victorinox ,Wenger, Leatherman - ідеальний варіант . Плюс легкі - туристична складна або ланцюгова пилка
ніж, сокира, сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр і т.інше.); Камінь для заточки . Якщо є складний ніж, то вибирайте ломик - фікс , товстий і міцний . Добавляйте Firesteel !!. - Сокира до кілограма . Зверніть увагу на тактичні сокири .
декілька пакетів для сміття, об’ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати, а також 1 уп. пакетів для сміття 30л.; Пакет для сміття такий чорний , індустріальний - він набагато міцніший . Церата або клейонка - 2х1 .
рулон широкого скотчу; краще сірий або коричневий , ну такий як в американських фільмах вяжуть негідників))) .
упаковка презервативів. Презерватив, за необхідності, може використовуватись для захисту від вологи сірників та запальничок, у якості джгута для зупинки кровотечі, надійного закупорювання ємкості від комах та піску, перенесення води;
шнур синтетичний 4-5 мм , близько 20 м; Паракорд 550, краще звязаний у браслет
блокнот і олівець;
нитки та голки; булавка, рибальські жилка і гачки
аптечка першої допомоги. До складу аптечки обов’язково повинні входити: бинти, лейкопластир, вата, йод,перекись водню активоване вугілля (інтоксикація), парацетамол (жарознижувальний), пенталгін (знеболююче), супрастин (алергія), иммодиум (діарея), фталазол (шлункова інфекція), альбуцид , (краплі для очей), жгут, шприци тощо; ліки що Ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків); взагалі не розбираюсь ))) Те що мені "бракувало" - сонцезахисний і післяопіковий крем, антимоскітні засоби, протизастудні засоби та каплі в ніс, очні каплі типу Візин ))) Можна добавити Celox для зупинки крові



одяг: комплект нижньої білизни (2 пари) термобілизна , шкарпетки бавовняні (3 пари) і вовняні я б радив туристичні з "хитрим" складом , запасні штани Капелюх літній,бандана, пояс чи ремінь сорочка, футболка , флісовий светр, плащ-дощовик, шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях), зручне, надійне взуття перезувне;
міні-палатка, поліуретановий килимок, або надувний килимок, спальник (якщо дозволяє місце);
засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упаковці пресовані), туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих та вологих серветок, кілька носових хусток, засоби інтимної гігієни, бритву, манікюрний набір;(ножниці і пилочка є в вікторіноксах чи лезерманах, дзеркало - не тільки для гігієни але й для сигналів . Гігієнічна помада .
приналежності для дітей (якщо необхідні), якщо дитина старше 6 років то обов’язково підготувати наплічник до 2 кг. (питна вода, сухе печиво, одяг змінний, додаткове змінне взуття та речі особистої гігієни, вологі серветки, копія свідоцтва про народження);
посуд (краще металевий): казанок, фляга, ложка,Туристичний газовий пальник .. і навчіться нарешті їсти китайськими(японськими) паличками!! І зручно, і гігієнічно і практично !! кружка, миска;
запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається (не швидкопсувні), на приклад: висококалорійні солодощі (чорний шоколад (з горіхами), сухофрукти, жменю льодяників), набір продуктів (тушонка, галети, суп-пакети, м’ясні та рибні консерви), якщо дозволяє місце – крупа перлова, гречана, рис довгозерний, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати, горілка, спирт питний; Не забуваємо про сухпайок, який зберігається кілька років .Пакетики чаю та кави .
запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною). Фільтр для води - LifeStraw Personal Water Filter
У літніх людей, інвалідів та дітей є особливі потреби. За необхідності, цей список доповнюється і коригується. Із практики, загальна вага екстреної валізи (наплічника) не повинна перевищувати 40 кілограмів. Тому вибирайте ультралайт речі - палатка, дощовик, взуття , одяг !!

Re: ЕКСТРЕНА ВАЛІЗКА

ПовідомленняДодано: 05 червня 2015 12:58
DOK
Дякую Стеф, що підняв цю тему бо в нинішніх умовах нашої країни вкрай важливо це знати і мати на випадок екстренної ситуації.
Оскільки останній рік тісно спілкуюся з бійцями на фронті та волонтерами буду доповнювати необхідною інформацією.