полуниці

Модератори: WAWA, guegue, hanter39, бригадирь

полуниці

Повідомлення собаколюб » 18 червня 2013 16:58

поради щодо вирощування полуниці, взяті в основному із спеціальної літератури та перевірені на власному досвіді.

Отже далі коротко і по пунктам.

Маточні рослини суниці садової (полуниці) для одержання посадкового матеріалу вирощують в теплицях чи відкритому ґрунті, використовуючи плівкове покриття шириною 1,2-1,5 м, в отвори якого висаджені маточні рослини. Також підходять поліетиленові мішки або пластикові ємкості.
Для отримання великої кількості розеток суниці садової саджанці повинні добре забезпечуватись водою та елементами живлення, тому бажано використовувати крапельні системи зрошення з можливістю фертигації (спосіб удобрення рослин шляхом подачі розчинених мінеральних речовин разом з поливною водою).
Заготівлю розеток суниці садової для вкорінення проводять безпосередньо в полі або теплиці. Рекомендується протягом години охолодити матеріал до температури 0-1С при відносній вологості повітря 95%.
Посадку суниці садової (полуниці) слід проводити відразу ж після заготівлі, хоча невкорінені розетки можна зберігати при температурі +2-3 ° С близько тижня.
Для вкорінення саджанців суниці садової використовують пластикові чи пінопластові ящики з комірками круглої або квадратної форми глибиною 5-7 см і загальним об'ємом близько 150 см3.
Для приготування субстрату можна взяти торф, дернову землю, пісок, вермикуліт. Перед посадкою субстрат в ящиках трохи ущільнюють і добре зволожують.
Для висадки суниці садової відбирають розетки з двома непошкодженими листками та первинними корінцями світлого кольору довжиною максимум до 1 см. Слід стежити, щоб на корінні не було залишків землі. Разом з розеткою відрізають частинки столона довжиною 1-1,5 см.
Укорінення суниці садової в плівковій теплиці з туманною установкою - оптимальний варіант, хоча гарних результатів можна досягти і у відкритому ґрунті з використанням спринклерного зрошення (метод дощування за допомогою спринклерів - пристосувань для розпилення води) в автоматичному режимі.
Вже через 48 годин коріння досягнуть довжини 3-4 см, а на 7-10-й день сформується базова коренева система.
На початковому етапі розвитку молодих рослин суниці садової необхідно уникати прямого освітлення, і тільки на 4-5-й тиждень ящики можна перемістити на сонячне місце. До цього часу коренева система повністю заповнить осередок, і рослини легко виймаються без розсипання субстрату.
Отримані саджанці суниці садової (полуниці) можна висаджувати безпосередньо на ділянці в другій половині літа або після закладки генеративних бруньок в осінній період, їх залишають на зберігання в холодильнику для весняної посадки або для висадки в теплиці. Зазвичай товщина саджанців становить 8-11 мм.
Для технологій закритого ґрунту горшкові рослини суниці садової вирощують в контейнерах великого розміру (контейнерна розсада) протягом 5-6 місяців для отримання саджанців товщиною 15-18 мм.
Якщо біжиш, то не спіткнися
Якщо спіткнувсь, то не впади
Якщо упав, то вставай мерщій
І далі ти біжи...
Аватар користувача
собаколюб
 
Повідомлень: 1606
З нами з: 03 червня 2013 15:34
Звідки: Україна, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н
Собаки: УКГ АЗА, 18.03.11р.н. та УКГ БАРОН, 23.07.12р.н.
Зброя: -
Місце проживання:

Повернутись до Землеробство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей

cron