Сторінка 1 з 1

Кролі

ПовідомленняДодано: 17 червня 2013 08:19
собаколюб
маю ось таку пару
кроличка
ЗображенняЗображення
кріль
ЗображенняЗображення

Re: Кролі...

ПовідомленняДодано: 18 червня 2013 10:51
бригадирь
А в мене вчора крільчиха привела на світ білий 4 штуки,але світу вони так і не побачили...Зав"язую я мабуть із цим видом тварин...Щось вони мені нехочуть бути...Можливо причина в породі...В мене напів великани,а вони неахті на розмноження,можливо треба було більш малими займатися....Але покищо думаю що зав"яжую із цим ...

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 20 червня 2013 13:15
собаколюб
Вибір породи
Здавалося б, кролівник-любитель може вибирати для розведення яку хоче породу. І це дійсно так. Але ж ми знаємо, що різні породи на одні й ті ж умови реагують по-різному. А це означає, що якість приміщень і кормів, якими володіє кролівник, визначає вибір породи.

Коли все в окрузі розводять сірого велетня, а вам хотілося б мати каліфорнійську, то треба ще подумати. А розводять усе в даній місцевості сірого велетня не випадково, в основі такого загального уподобання лежать зазвичай економічні причини. Якщо ви заведете породу, який ні в інших, відразу ускладните для себе завдання ремонту стада. Потрібні вагомі підстави, щоб ваша порода стала конкурентоспроможною з тією, яка вже давно розводиться в цій зоні. Але це не означає, що нові породи не можна заводити і відчувати.

Завжди знаходиться кролівник, у якого є досить знань і сміливості розводити породу не таку, як у всіх, і часом навіть неконкурентоспроможну ... Ми повинні з повагою поставитися до нього, ом робить велику державну справу - зберігає зникаючу породу, яка, якщо не тепер, то пізніше може виявитися безцінним генетичним матеріалом для наукових і практичних цілей. При проведенні будь-яких дослідів по схрещуванню краще консультуватися з фахівцями, координувати свою роботу з науковими установами.

Яке значення має порода в кролівництві
Порода завжди у всіх видах тваринництва вважалася фактором інтенсифікації, символом переваги, чистоти, стійкості спадкових особливостей і гарантією певних якостей.
Чистопородному розведенню не приділялося належної уваги, а подібні умови розведення без послідовного цілеспрямованого відбору та підбору нівелюють породні відмінності.

Значення породи велике хоча б тому, що по живій масі кролики великих м'ясних порід перевершують безпородних в 4-5 разів - жоден вид домашніх тварин не знає таких «перепадів» по ??живій масі. А якість шкурки? Відмінності тут не менш разючі, шкурка чистопорідної радянської шиншили настільки гарна, що жодне з відомих схрещувань, а тим більше безсистемне, не дає кроликів настільки красивою тональності.

Породні ознаки накопичуються повільно, в процесі зміни поколінь, а втратити їх можна швидко, тому кролівники повинні обережно ставитися до схрещування, не застосовувати їх без особливої ??необхідності. Недотримання принципів чистопородного розведення як би «захаращує» генетичний фонд, з'являється строката суміш генотипів різного походження з нестійкою спадковістю, з якими важко вести планомірну роботу. Та й господарські ознаки у помісей далеко не завжди краще, ніж у чистопородних. Шляхетна забарвлення типу шиншила втрачає у помісей свою елегантність, здобуває матовий, «неживої» відтінок.

Поширеною помилкою є гонитва за рідкісними породами. Звичайно, володіння рідкісною породою лестить самолюбству кролівника. Однак багаторічний досвід говорить про те, що економічно найвигіднішими є широко поширені місцеві породи.

Деякі кролівники мріють придбати породу фландр. Але забувають при цьому, що порода фландр - бельгійська, на основі цієї породи виведена наша цінніша порода - сірий велетень. Шукати зараз породу фландр - все одно що повертатися до розведення червоного білоруського худоби в той час, коли виведені породи більш інтенсивного типу.

Що треба знати про велетнів
До цієї категорії крім Фландрії, білого і сірого велетнів ставляться породи французький баран, бускат, іспанська велетень і деякі інші.
Велика жива маса тварин цих порід (нерідко 8 кг і більше) залучає аматорів. Але треба знати, що занадто велика маса дорослих обумовлена ??не тільки високими приростами ваги, але і значно більшою тривалістю зростання.

Велетні пізньостиглих - довше ростуть, менш плодовиті, у них частіше хворіють ноги (пододерматіт). І в нашій країні, і за кордоном велетнів розводять тільки кролівники-аматори на невеликих фермах. На промислових комплексах вони не поширені тому, що не пристосовані до змісту на сітчастих підлогах, вимагають багато підтримуючого корму.
Селекція порід велетнів - справа більше тонке й важке, оскільки для повного прояву своїх задатків велетні відповідно більше вимогливі до режиму, рівню і якості годівлі. Найменші порушення в харчуванні глибше на них відображаються. Велетні нерідко мають грубої пухкої конституцією, що і є причиною низької плодючості.

І все ж вимога до крупности породи для розведення в присадибному кролівництві обгрунтовано. Справа в тому, що для отримання високоякісної шкурки кролівник нерідко доводиться перетримувати тварин до 6,5-7 міс. У кроликів великих порід більша маса тіла досягається без зайвого осаливания, тобто у великих порід така перетримка приносить менший економічний збиток і може бути навіть виправданою при дуже дешених кормах і високій ціні за шкурку.

Вибір породи - найчастіше залежить від наявності племінної бази, умов для гарантованого і вигідного збуту продукції і, звичайно, від особистих симпатій кролівника.
У світі відомо понад 60 порід і 100 їх кольорових варіацій. І хоча економічно вигідні всього 10-15 порід, кролівники-аматори захоплюються часом рідкими нечисленними породами.

Одне з основних властивостей породи - здатність стійко передавати свої особливості потомству при чистопородному розведенні. Саме тому починаючому кролівник краще купувати чистопородних тварин і триматися цього методу розведення, не захоплюватися на перших порах схрещуванням. Займаючись чистопородним розведенням, кролівник-любитель робить важливу справу збереження генетичного фонду згасаючих порід, що втратили з різних причин (часом випадковим і необ'єктивним) свою популярність.

У кожному разі починаючому кролівник надійніше вибрати місцеву, широко розповсюджену породу. Кроликів легше і дешевше придбати, простіше забезпечити ремонт стада, нарешті, більше можливостей обміну досвідом і племінним поголів'ям, порівняння своїх успіхів з успіхами сусідів.
Купувати поголів'я треба в племінних господарствах або в стадах-репродукторах у кролівників, що вже довели свої здібності. У таких кролівників молодняк завжди крупніше, а самки молочні. Краще купувати кроленят з багатоплідних гнізд від кролиць другого-третього року використання, що дають не менше 4 окролов на рік по 8-10 кроленят у кожному.

Купуючи поголів'я у племінному господарстві, ви менше ризикуєте, оскільки в ньому містять тільки здорове поголів'я, займаються селекцією. Кращі кролівники-аматори ведуть племінні записи й можуть дати вам багато додаткової інформації про своїх тварин. Вибір породи - справа серйозна. Треба добре вивчити особливості різних порід, їх спеціалізацію, стійкість до розведення в неопалюваних приміщеннях і знати, чи відповідає обрана порода умовам вашого господарства.
Але ще важливіше правильно вибрати вихідне поголів'я, оскільки не всі тварини - гідні представники своєї породи.

Успіх розведення багато в чому залежить, від яких тварин одержить початок ваша стадо. Всі заходи щодо поліпшення годівлі, утримання та гігієни будуть недостатньо ефективні без строгого відбору виробників і ремонтного молодняку.
Але матеріал для відбору дає те початкове поголів'я, яке ви купуєте, ще не будучи досить досвідченими.
Тому будьте обережні, не купуйте з нагоди, радьтеся з бувалими кролівниками. Низький генетичний потенціал стада часто зумовлюється невдалою першою покупкою.

Також хочу добавити, що при поєднанні породи метелик(самиця) і білий або сірий велетень (самець) отримуємо красиве хутро і смачне м'ясо.

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 20 червня 2013 13:24
собаколюб
ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 20 червня 2013 13:57
собаколюб
що потрібно зробити, щоб в клітках стало менше(а краще взагалі пропали) комарі?

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 20 червня 2013 14:40
бригадирь
Обтягнути москітною сіткою на ніч.....

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 24 червня 2013 10:35
бригадирь
ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 22 липня 2013 15:02
собаколюб
ось такий підростає у мене молоднячок
5 самок і 3 самця
дівчатка
ЗображенняЗображення
хлопці
ЗображенняЗображення

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 23 серпня 2013 18:43
DOK
Молодець Іринка! Видно що гарна господиня і гарно доглядаєш за домашніми тваринами.
Не так давно я теж розводив кролів, породи Сірий Велетень і Метелик.

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 27 серпня 2013 08:23
собаколюб
а в мене звичайні, але планую підкупити пару каліфорнійців

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 31 серпня 2014 22:51
собаколюб
товариш "продав" мені ще маленького покруча каліфорнійця і сірого велетня, от що виросло
ЗображенняЗображення
реально крупний, дуже спокійний, мягка шерсть і ДУЖЕ любить коли його чухають :)

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 16 березня 2017 13:30
собаколюб
ЗображенняЗображення

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 16 березня 2017 13:30
собаколюб
Хто займався кроликами, той зрозуміє :-)

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 17 березня 2017 08:14
бригадирь
Недаєш їм їсти....допалися до соломи бідні то набивають за дві щоки..... :lol:

Re: Кролі

ПовідомленняДодано: 17 березня 2017 16:29
собаколюб
даю... триччі коли є вдома цілий день, двіччі коли немає